Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Állandó lakcím bejelentése...

Állandó lakcím bejelentése így jó?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet:

Magamnak fizetem a TB-t. Időközben elköltöztem. Már az új címre kellene, hogy küldjék a csekkeket. Felhívtam őket, azt mondták, hogy jelentsem be a lakcím változást. Azt nem mondták hol és hogyan...

Van már új lakcímkártyám, ezen az új cím szerepel. Ez azt jelenti, hogy erre a címre vagyok bejelentve, már ez a bejelentett állandó lakcímem? Vagy ezt máshogy kell intézni?

Ah így jó, akkor az elég lehet, hogy erről írok az APEH-nak egy hivatalos levelet? Vagy még mást is kell tennem?

(Lehet hogy hülye kérdés, de teljesen összezavartak több különböző helyen (önkormányzat, APEH, okmányiroda...), mindenki mást mond :S )


2011. jan. 6. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Az APEH-nél kellett leadni az űrlapot, amin kijelentetted, hogy fizeted magad után a tb-t, és azon kellett kitölteni a postázási cím rubrikát is. Feltételezem, hogy megváltoztatni is ugyanott kell.
2011. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az Apeh-nál nem kell semmit intézned a lakcímmel kapcsolatban. Ha elintézted az Okmányirodában akkor semmi dolgod nincs ezzel, mert az Okmányirodán keresztül értesül az Apeh is az új címedről.
2011. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kérték, hogy jelents be a lakcímváltozást, akkor írj (akár egy kockás papíron is) egy levelet a személyes adataidra, adóazonosító jeledre vagy adószámodra hivatkozva, hogy megváltozott a lakcímed, és ettől kezdve kéred, hogy a csekkeket oda küldjék. Dátum rá, meg aláírás és add fel ajánlva az APEH-nak. Ennyi.


Az okmányiroda nem küldözgeti szét semmilyen hivatalnak a lakcímedet, nem az a dolga.

2011. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nos, utánanéztem. Bementem az APEH egyik irodájába és nem hagytam magam lerázni magam. Arra jutottak, hogy az új címem megvan nekik, mert az Okmányiroda adatbázisát használják. Az mondjuk nem derült ki, hogy csekket miért nem kaptam még, de adtak helyben párat.
2011. jan. 11. 11:09
 5/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 11. 11:10
 6/8 A kérdező kommentje:
(Egyébként az Okmányiroda vajon tud erről? Mert mikor ott kérdeztem, 2x is azt mondták, hogy külön jelentsem az APEH felé is, mert tőlük nem tudják meg.)
2011. jan. 11. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:
9.59 egy szóval sem írtam, hogy küldözgeti az Okmányiroda a címeket. Ahogy a kérdező is írta, az adatbázist használják. A bevalláscsomagomat tavaly előtt már az új lakcímemre kaptam, pedig nem jeleztem nekik az új címet.
2011. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9:59 vagyok: Akkor elnézést kérek, én már vagy 4-szer költöztem, de még mindig a szüleim címére kaptam a bevalláscsomagomat. Még tavaly is. Lehet, hogy idén már másképp lesz? Nem tudom. Akkor még egyszer elnézést.
2011. jan. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!