Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A fizetésem bruttó 190 000...

A fizetésem bruttó 190 000 körüli, igényelhetem az adójóváirást 2011-ben?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyok jogosult az egész összegre csak a részlegesre akkor is igényelhetem? és csak a részleges összeget kapom,vagy azt csak majd az adóbevallásban igényelhetem mivel csak részleges adójóváirást vehetek igénybe?
2011. jan. 10. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, 10.644 Ft értékben jár. Igényelheted havonta.
2011. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bruttót még be kell szorozni a szuperbruttóval, ami idén 1,27. Így már számításaim szerint 15 E-rel túlléped azt a határt, ahol még teljes egészében jár, mivel idén félmillióval lecsökkentették ez az összeget, az adójóváírás összegével együtt.


Most kérd az adójóváírást. Év közben meg nyilatkozz a munkáltatónak, hogy a további hónapokra ne adja.

November vége táján nézd meg a fizetési papírodon az adóalapot, ott szuperbruttóval szerepel. Add hozzá az utolsó 2 hónap várható bérét, és így meg tudod tippelni, mennyi lesz az éves szuperbruttós alapod. Kb. ráérsz majd decemberben kérni, hogy ne adják, mert csak a decemberre járó (januárban kifizetendő) béredre nem fog járni szerintem.

2011. jan. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még az első válaszolónak: tudomásom szerint nem lehet összeget kérni, csak hogy adják, vagy ne adják. Ezért kell úgy eljárni, ahogy az előbb leírtam.
2011. jan. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mégegyszer, tényleg csak a gyengébbek kedvéért.

A bruttó 190.000 Ft-os havi fizetés nem lépi át a határt, jár neki az adójóváirás. Mivel az egy bizonyos kereset felett már sávosan csökken az adójóváirás mértéke, ezért tájékoztató jelleggel odairtam, hogy ez az esetében 10.644 Ft lesz. A teljes adójóváirás egyébként 12.100 Ft 2011-ben.

Remélem, már MINDENKI számára érthető a dolog.

2011. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy a bérszámfejtó a kereset alapján kikalkulálja a várható éves keresetet és ennek ismeretében a várható havi adójóváirás mértékét érvényesiti a bérben. tehát nem kell kavarni, mert minden hónapban csak a sávnak megfelelő és nem a tlejes adójóváirást fogják érvényesiteni nála. Legalábbis egy értelmes könyvelő igy csinálja... Bármelyik hónapban tud korrigálni is folyamatosan a könyvelő, ha változik a bér, túlóra van, stb.
2011. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Köszönök minden választ.

Én is úgy tudtam,hogy vagy az egész összeget,vagy semmit majd az adóbevallásnál ami jár.Azért kérdeztem,hogy hogyan igényelhetem a részlegest van rá külön nyomtatvány ahol kérem hogy vegye figyelembe a bérem alakulását?

2011. jan. 12. 11:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha most elkezdem szedni az adójóváirást az egész összeget kapom majd és azért figyeljem a hónapokat?
2011. jan. 12. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!