Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha esti suliba járok (felnőttk...

Ha esti suliba járok (felnőttképzés), és nem dolgozok, akkor magamtól kell fizetnem a tb-t?

Figyelt kérdés
És ha már nem fizettem egy jó ideje, akkor visszamenőleg kérhetik? Azt olvastam, hogy év végén küldenek csekket az elmaradásról. De nem küldtek. Egyszer sem voltam orvosnál azalatt, hogy nem volt tb-m, nem értem, hogy miért fizettetnék ki visszamenőleg.
2011. jan. 10. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor megszűnt a jogviszonyod és az utánna következő passzív jogosultságod, rendezned kellett volna a TBd: vagy fizetsz magad után, vagy ha jogosult vagy rá, kérelmedre az önkormányzat rendezi a Tbd.

Az elmaradásról akkor küldenek felszólítást, amikor észreveszik, hogy elmaradásod van, nem év végén. Lehet, hogy csak 3 év múlva veszik észre, akkor visszamenőlegesen 3 évre kifizettetik veled a tartozásod (5 év az elévülési határidő)

Az nem számít a fizetési kötelezettségnél, hogy voltál-e ez idő alatt orvosnál vagy sem, a járulékot így is úgy is fizetni kell.

Ha nincs rendezve a Tbd és úgy vezsed igénybe az orvosi ellátást, akkor nemcsak a TBd rendeztetik veled, hanem kiterhelhetik rád az igénybe vett orvosi ellátás költségét is.

2011. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor befizetem utólag apránként (ha lehet).
2011. jan. 11. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérjél elengedést, ha azt nem kapod meg, akkor mérséklést és részletfizetést.
2011. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!