Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A decemberi fizetésemet...

A decemberi fizetésemet "elszámfejtették" és 25%-al többet kaptam mint kellett volna, visszavehetik tőlem ezt az összeget a következő hónapban?

Figyelt kérdés

5 napot voltam táppénzen.

Leadtam 12.29-n a táppénzes papirjaimat, ennek ellenére úgy számolták el a béremet, hogy 5 nap táppénz + 5 nap munkanap.(Magyarán 5 munjkanappal többet számoltak.)

Igy 25%-al többet kaptam kézhez, mint kellett volna.

A kérdés, hogy -tételezzük fel hogy én ezt nem vettem észre- utólagosan visszavehetik a kiutalt plusszt a következő havi jövedelmemből?


2011. jan. 10. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Le fogják vonni a következő béredből.
2011. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:(


Az nem jó...annak ellenére levonják, hogy én rendben leadtam mindent és teljesen jogszerűen jártam el?

2011. jan. 10. 15:18
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindkét válaszadónak köszönöm.


Megtaláltam a Munka törvénykönyvének vonatkozó passzusát:


162. § (1) A munkabér jogalap nélküli kifizetése esetén, ezt a munkavállalótól hatvan napon belül, írásbeli felszólítással lehet visszakövetelni.

(2) A jogalap nélkül kifizetett munkabért az általános elévülési időn belül lehet visszakövetelni, ha a munkavállalónak a kifizetés alaptalanságát fel kellett ismernie vagy azt maga idézte elő.

(3) A munkáltató a munkavállaló munkaviszonnyal összefüggő tartozásainak megtérítésére irányuló igényét írásbeli felszólítással érvényesítheti.


Magyarul ha 60 napon belűl nem kérnek fel irásban, akkor nincs gond.De még akkor is kérdés, mivel nem én idéztem elő, hogy "fel kellett -e ismernem"?

2011. jan. 10. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Fel kellett ismerned, ez a rész vonatkozik rád.

2 E Ft esetén el lehetne sunnyogni, de ennyinél nem.

2011. jan. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel több pénzt kaptál, mint a tlejes havi jövedelmed, igy nehéz lenne kidumlni, hogy jééé, ez fel se tűnt...
2011. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!