Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A börtönéveim beleszámítanak...

A börtönéveim beleszámítanak majd a nyugdíjba?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2011. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
remélem nem
2011. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
74%
Remélem nem - de am szerintem tuti hogy nem
2011. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Fizetsz nyugdíjjárulékot? Ha igen, be fog számítani..
2011. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
szerintem a kérdező nem erkölcsi prédikációt kért
2011. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még csak az kéne, hogy a börtönben is eltartjuk a bűnözőket, meg utána még a nyugdíjat is fizessük nekik. Egyébként örömmel tudathatom, hogy a börtönévek nem számítanak bele a nyugdíjba.
2011. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát annyit tudok, hogy sajnos TB-je van a börtönévek alatt. A büntetésvégrehajtás országos parancsnoksága fizeti utánuk. Amivel előnyösebb helyzetben vannak, mint mondjuk egy pályakezdő diplomás, akinek van mondjuk egy lepukkant kocsi a nevén, ő ugyanis semmi ellátást nem fog kapni a munkaügyi központtól, és az önkormányzat se fizeti utána, mert "vagyona van".

Ilyen országban élünk, ha TB-t akarsz, ölj meg valakit.

Remélem, azért szolgálati időnek nem minősül...

2011. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

ma 19:51:

Nem kell az erkölcsi prédikáció. A rabok 95%-ának szívás a börtön, természetesen meg is érdemlik. De a börtön luxus az urban legend, én már voltam börtönlátogatáson, zsúfolt volt, kicsi volt, és nem éppen luxus az átlag cella. Pedig ez felújítás után volt. Felújítás előtt pl. wc el sem volt választva a cella többi részétől, ahol kb. 4-5 négyzetméteren volt 4 rab, most is ennyi van, de a wc el van választva. Természetesen megérdemlik, de demagógia a rabok luxusáról magyarázni. És az is igaz, hogy túl sokba kerülnek, igazából súlyos eseteknél halálbüntetés kellene. Meg kötelező munka.


De a mi börtöneinkkel szemben osztrákoknál tényleg luxus van. Szobánként TV, este egy bizonyos frekvencián filmvetítéssel, ha van, vihetsz be Playstation-t is. Jó kaja, könyvtár, nem túl zsúfolt cellák, jó állapotban minden. Ezt meg ismerőstől hallottam, aki már került be oda. És ott is sír a lakosság, hogy miért kapnak ilyen luxust a rabok?

2011. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Persze azt se felejtsük el, hogy nem mindenki bűnöző, aki börtönben van.
2011. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Veb ***** válasza:
84%

Üdv!

Akkor számít bele, ha dolgoztál és bért kaptál nem pedig más jogcímen kaptad meg a pénzt - most nem jut eszembe hirtelen - a levonásokban benne van a nyugdíjjárulék ha bérként kaptad.

2011. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!