Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tartozom egy internetszolgálta...

Tartozom egy internetszolgáltatónak egy bizonyos összeggel, és már kb.5-6 hónapja küldik a felszólításokat. Ha nem fizetem be, mit tesznek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,nincs munkahelyem,így mit tudnak velem csinálni,ha az utolsó felszólításra sem fizetem be a csekket? Azt írják,hogy jogi útra terelik az ügyet,vagy mi.

Pontosabban peres eljárást kezdeményeznek.


2011. jan. 12. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is kikapcsolják az internetet...
2011. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azóta már új netem van. Váltottam,de a réginek a tartozásait nem fizettem be.
2011. jan. 12. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálam már több mint egy éve van tartozás. Még egyelőre türelmesen várnak. o.o
2011. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És neked nem küldtek még perrel fenyegetőző levelet?
2011. jan. 12. 12:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bíróságra viszik az ügyet, akkor per lesz belőle, ha azt sem fizeted, akkor végrehajtást kérhetnek rád. Az akkor is behajtható kamatostól, ha majd lesz munkád. A béred 33%-át letilthatják tartozás fejében.


Nem biztos, hogy mennek bíróságra, semmi nem biztos, viszont te azt kérdezted, mit tehetnek. Ezt.

2011. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem fizeted be? Boltból is fizetés nélkül távozol? Ha olyan miatt nem fizeted be, mert szerinted jogtalan, mert nem volt megfelelő a szolgáltatás, akármi, akkor hívd fel őket és beszéljétek meg. Bár, így hogy látszólag nem működsz velük együtt, nem hinném, hogy elengednék, netán kevesebbet kérnének.
2011. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nincs ingatlanom,telkem,tárgyam ami a nevemen van. Nem hajthatnak be tőlem semmit. Nincs havi jövedelmem sem,így semmit sem tudnak tenni.
2011. jan. 12. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz (akár vagyonod, akár munkahelyed), behajtják... Jó nagy hülye vagy, hogy hagyod kamatokkal halmozódni a tartozásodat.
2011. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem értetted meg, amit írtam. Ha MAJD LESZ valaha állásod, bármid, abból is behajthatják, nem abból, amid most van, vagy nincs.


Van, akinek egy pár ezres tartozás százezrekre dagad, mert a különböző eljárási illetékeket is ráteszik és majd akkor hajtják be, amikor lesz miből.

2011. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!