Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amíg valaki havonta érvényesít...

Amíg valaki havonta érvényesíti az adókedvezményt, addig vonják abból is a gyerektartást, de ha egy összegben kéri akkor már nem?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez?
2011. jan. 19. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2011. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Megyek a bíróságra!Évek óta megkárosítja a fiait!!!!!!
2011. jan. 19. 17:53
 3/18 A kérdező kommentje:

A családi adókedvezmény nem tekinthető a kötelezett jövedelmét befolyásoló, olyan juttatásnak, amelyet a gyermektartásdíj alapjául szolgáló nettó jövedelem kiszámításakor külön figyelembe lehetne venni [Csjt. 69/C. §; 1995. évi CXVII. tv. 40. §; 4/1987. (VI. 14.) IM r. 10–11. §-ok].” ”


Tovább: [link]

Ezt tudnád nekem értelmezni?

KÖSZI!!

2011. jan. 19. 23:40
 4/18 anonim ***** válasza:

Ez a LB elvi döntéséből való. A teljes idézet:


"A Vhr. 11. §-a a tartásdíj alapjául szolgáló jövedelemnek az ott felsorolt terhek levonása után fennmaradó összegéről rendelkezik. Ennek kiszámításánál csökkentő tényezőként - egyebek mellett - a tartásra kötelezett személynek a Vhr. 10. §-a (2) bekezdésének a) és b) pontjai szerinti járandóságait terhelő, és - adónemekre, illetve adókedvezményekre tekintet nélkül - ténylegesen befizetett vagy levont adót jelöli meg. A gyermektartásdíj alapjául szolgáló nettó jövedelem megállapításánál tehát már nem vizsgálandó, hogy a kötelezett tiszta jövedelmének alakulásánál az adózásra vonatkozó szabályok szerinti kedvezmények családvédelmi célokat vagy egyéb érdekeket szolgálnak. A családi adókedvezmény ezáltal nem tekinthető a kötelezett jövedelmét befolyásoló olyan juttatásnak, amelyet a gyermektartásdíj alapjául szolgáló nettó jövedelem kiszámításánál külön figyelembe lehetne venni."


A legfontosabb része:

"már nem vizsgálandó, hogy a kötelezett tiszta jövedelmének alakulásánál az adózásra vonatkozó szabályok szerinti kedvezmények családvédelmi célokat vagy egyéb érdekeket szolgálnak"

Számomra ez azt jelenti, hogy tök mindegy, milyen gyerek után, miért jár adókedvezmény, annak következtében bizony magasabb a nettó bér és a gyerektartást ezután az adóval csökkentett (adókedvezményekkel növelt) bér után kell megfizetni, magyarán amennyivel az adókedvezmény miatt többet visz haza, az után a pénz után is jár a gyerektartás, annak ellenére, hogy azt az adókedvezményt másik gyerek nevelésére kapta az illető az államtól.

Szóval szerintem ez az LB döntés is azt mondja, amit én, tehát hogy az adókedvezmény értékének x százaléka is gyerektartásként jár.

2011. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik,nekem van igazam,nagyon köszönöm!Már csak az a kérdés,hogy hogyan tudom érvényesíteni!!
2011. jan. 20. 17:43
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Ha vonják a béréből a gyerektartást, akkor a béréről a munkaadója KÖTELES a kérésedre beszámolni neked. Ha megirod, mennyit keres, akkor megmondjuk anettóját, te meg tudod, hogy hány %-ot vonnak tüle, látjuk, hogy benne van-e az adókedvezmény, vagy nincs. De ha gondolod, akkor www.adozona.hu, itt van egy profi bérkalkulátor, beirod a havi bruttóját (amit a cége megmond neked) és megkapod a levonandó adókat, annak alapján tudsz számolni mindent. De segitünk is szivesen.

A cége csak akkor köteles téged a havi bérről tájékoztatni, ha a fizetéséből vonják a gyerektartást.

2011. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen,vonják a béréből,halleluja!!!

Kedves válaszoló!Ki az a TI?Nagyon sokat segítettél eddig is,ugye tudod?

Ma már jobbat alszom:)))

2011. jan. 20. 21:40
 8/18 anonim ***** válasza:
Mi, akik itt válaszolgatunk a GYIK-on. Hátha idetéved valaki rajtam kivül :-)
2011. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Idegyűjtök 1-2 fontos dolgot, ami kell neked majd:

A rendelet 10 és 11§-a mondja meg, miből kell fizetni, ennek lényege, hogy a bérből, jutalom, túlóra, stb, amiből az adóelőleget le kell vonni. (Az LB döntés értlemében pedig az adókedvezményt vissza kell hozzá adni, de ezt nem tartja be apuka a gyanú szerint...)

A 17.§-ra kell hivatkozni a munkáltatónál, ez mondja ki, hogy a cég KÖTELES neked kiadni az apuka összes juttatásáról szóló adatokat.

No, ez alapján szépen megkéred IRÁSBAN a céget (telefonon próbáld meg előbb, elvileg meg kell mondják szerintem úgy is, de irásban már 1000%), árulja el, mennyi volt apuka bruttó összes jövedelme tavaly, és mennyi most a bére. Aztán ebből kalkulálunk szépen.


4/1987. (VI. 14.) IM rendelet (Vhr.) 10. és 11. § lényege:

A tartásdíj alapja elsősorban a tartásra köteles személy részére a bérköltség (alapbér, bérpótlék, kiegészítő fizetés, prémium, jutalom, 13. és további havi fizetés stb.), illetőleg a rendszeres személyi juttatás (alapilletmény, illetménykiegészítés, illetménypótlék, egyéb kötelező pótlék, 13. havi illetmény stb.) címén juttatott összes járandóság, valamint a személyi jellegű egyéb kifizetésként, illetőleg nem rendszeres személyi juttatásként járó egyéb jövedelem (végkielégítés, betegszabadság idejére járó díjazás, túlóra, ügyeleti díj, távolléti díj stb.).

A tartásdíj megállapításánál, valamint kifizetésénél a jövedelmet terhelő adó (adóelőleg), nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj, és munkavállalói járulék levonása után fennmaradó összeget kell alapul venni.


17. § (4) A munkáltató a jogosultat - kérelmére - köteles tájékoztatni a kötelezett munkabérének, valamint egyéb juttatásának összegéről.



Talán irhatnád azt, hogy:

A 4/1987. (VI. 14.) IM rendelet 17§-a alapján kérem a cégük által xy részére a 2010. év során és KÜLÖN a jelenleg

"bérköltség (alapbér, bérpótlék, kiegészítő fizetés, prémium, jutalom, 13. és további havi fizetés stb.), illetőleg a rendszeres személyi juttatás (alapilletmény, illetménykiegészítés, illetménypótlék, egyéb kötelező pótlék, 13. havi illetmény stb.) címén juttatott összes járandóság, valamint a személyi jellegű egyéb kifizetésként, illetőleg nem rendszeres személyi juttatásként járó egyéb jövedelem (végkielégítés, betegszabadság idejére járó díjazás, túlóra, ügyeleti díj, távolléti díj stb.)" összegét megküldeni sziveskedjenek.

Dátum, aláirás.

2011. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hálásan köszi,meglépem!Örülnék,ha privátban is tudnánk értekezni.Neked van felém ilyen lehetőséged,Te tudsz nekem írni?Én Neked sajna nem:(
2011. jan. 20. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!