Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről kapott fizetés...

Külföldről kapott fizetés után hogyan kapok nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Egy külföldi cégnél fogok dolgozni, és onnan fogom kapni a fizetésem mint az ő alkalmazottjuk. Tudom nem nekem kell intéznem de érdekel,hogy a külföldi cég hogyan fizet utánam járulékokat és, hogy itthon kapom majd a nyugdíjat? Vagy azt is külföldről? Magyarországon élek és itt is fogok dolgozni csak külföldi cég alkalmazottjaként.
2011. jan. 19. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

az IKEA is külföldi cég, ez még nem jelenti azt, hogy nem fizetnének járulékot.

ha itthon dolgozol, itthon kell majd nyugdíjat is kapnod

2011. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Manapság szerintem nem az a lényeg hogy földrajzilag hol dolgozol... hisz miért is ne lehetne távmunkád például.

Szerintem attól függ hova adózol.


Ha külföldre jelentenek be, akkor oda adózol... és onnan (is) fogsz nyugdíjat kapni.

Pl. vannak országok, ahol x év után már egész szép nyugdíjat kap az ember.

2011. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!