Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van az, hogy az lakásvás...

Miért van az, hogy az lakásvásárlás illetéktartozása hirtelen kamatostul megjelent a szja folyószámlakivonatomon?

Figyelt kérdés
Kaptam engedményt, de kértem továbi mérséklést. Másfél éve. Aztán egyik napról a másikra egyszercsak a teljes összeg+kamat tartozáskénz jelentkezik. Miért?
2009. febr. 5. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A második kérelmedet nem bírálták el? Ha azt elutasították, és te eközben nem kezdted el az első részletfizetési határozat szerint törleszteni, akkor úgymond megszegted a feltételeket, és egyösszegben esedékessé vált kamatostul. Mindenképpen egyeztess azzal az ügyintézővel, akitől az első papírt kaptad.
2009. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha elutasították a másodikat? Erről nem tájékoztattak. Aki második kérelmet nyújt be és elutasítják, annak mindenkinek elveszik a már megadott kedvezményt is? Amielőtt írtam a második kérvényt, beszéltem az illetékessel és azt mondta, hogy ne fizessek semmit be, mert folyamatban van az ügy a második kérvény bírálásával. :o(
2009. febr. 5. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Én válaszoltam. Ha a másodikra nem kaptál semmi érdemi választ, akkor az gáz. Mindenképpen reklamálj, mert lehet, hogy a második kérelmed egy fiókban pihen. Tapasztalatból tudom, hogy mekkora kupi van az illetékes ügyekben. valószínűleg arra fognak hivatkozni, amit írtam, de akkor kerestesd elő a második kérelmedet. Mindenképpen legyen írásos nyoma a kifogásodnak: levél, vagy jegyzőkönyv, ha személyesen mész be.
2009. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!