Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha br.300 000ft jövedelmet...

Ha br.300 000ft jövedelmet kapok megbízásos jogviszonyban, akkor ebből mennyi marad nekem (értékesítési munkából származna)? Mi változik akkor, ha ez az összeg csökken, vagy nő?

Figyelt kérdés

Tudom, el lehet olvasgatni, hogy ebből-abból x% levonás, de én ezt nem tudom kiszámolni :(

Levezetné valaki a fix (ami minden hónapban ugyanannyi, akármekkora a bevétel), illetve az egyéb levonásokat pontosan?

Illetve azt is hallottam, attól függ, mennyit akarok "kivenni"....!? Ezt sem értem, nekem az összes megmaradó pénzre szükségem van (kölcsönök, rezsi, stb.).

Nagyon köszönöm!


2011. jan. 27. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha ez ügynöki munka, akkor kell egy egyéni vállalkozói, ami havi 50e alapból, és még kb. a fele lejön egyéb adókra. Ha így kalkulálsz, akkor nem fog meglepetés érni, maximum pozitív csalódás.


Viszont ha nem adsz el semmit, akkor is fizetned kell azt az 50e Ft körüli fix összeget.

2011. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van a neten egy csomó helyen bérkalkulátor, keress rá a google-ban. Annyi a különbség, hogy mivel ez neked nem munkaviszonyból van, hanem megbízási szerződésből, ha ír is valamennyi adójóváírást, az rád nem lesz érvényes. Szóval azt még vond le a nettóból.

Bár én abból a "kivenni" szóból arra következtetek, hogy ezt számlára fogod kapni, egyéni vállalkozói igazolványt kell kiváltanod hozzá. Ott döntheted el te, hogy mennyi a kivét, azaz mekkora összeg után akarsz járulékokat fizetni. Az alsó határ a minimálbér.

2011. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!