Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tgyás gyed jár ha megszünik a...

Bogyo110 kérdése:

Tgyás gyed jár ha megszünik a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
ez év február 15.-re vagyunk kiirva Január 19 óta tgyáson vagyunk de most derült ki hogy a munkahelyem ahol 2005 óta dolgozom február 1.-től felszámolás alá kerül !És nemtudom hogy igy a tgyás után jár.-e a gyed ?rendes felmondásal akarnak felmondani nekem csak nemtudom élvezek-e valami védetséget aláirjam e most?vagy csak a felszámolás végeztével?nemtudom a jogaimat!
2011. jan. 29. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Tavaly találkoztam hasonló esettel. Ha nem változott a jogszabály akkor a következő a helyzet.

Ha a TGYÁS a munkaviszony ideje alatt indult, akkor jogosult vagy GYED-re is.


A felszámolási eljárásban a védettséged a cég törléséig tart. Nem fognak fenntartani egy bedőlt céget miattad. A legtöbb amit tehetsz az, hogy minél jobb feltételekkel távozol a cégtől amennyiben van ilyen lehetőség.


Rendes felmondással nem mondhatnak fel neked.

Ha ragaszkodsz a jogaidhoz, akkor a munkaviszonyod a cég cégbírósági törlésével szűnik meg, de akkor nem tudom, hogy ki készíti el a leszámolós papírjaidat, és ki fizeti ki a végkielégítésed mivel már nem lesz egyetlen alkalmazott sem.


Nálunk minden kismamával megegyezett a cég. Közös megegyezéssel távoztak és ugyanannyi jutalmat kaptak mint amennyi a végkielégítés összege lett volna. ( Közös megegyezésnél nincs végkielégítés viszont a jutalom miatt nem érte hátrány őket)

2011. jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Alá ne írjál közös megegyezést, a felszámolási eljárás sokáig eltarthat, addig neked nem mondhatnak fel rendes felmondással, megegyezni meg nem vagy köteles. A kilépőpapírok miatt se aggódj, majd ezt elkészíti a kijelölt felszámolóbiztos a végén, ha más nem. Maradj csak alkalmazásban amíg lehet, az meg, hogy ők nem szeretnének plusz kiadást a felszámolás alatt és így az tetszene nekik, ha aláírnál közös megegyezést, az már legyen az ő gondjuk.
2011. jan. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit az előző írt az addig igaz amíg van pénz a kasszában.

A felszámolás végén ez nem túl jellemző dolog.

Maradhatsz a végéig, de benne van a kockázat.


A prímás szétosztja a jattost este a zenekar tagjai között.

Azt mondja a cimbalmos :

- Hát én nem kapok ? Nekem nem jár ?

- Járni jár, de nem jut.

2011. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi kockázat, onnantól kezdve majd átveszi az OEP, mint a vállalkozóknál.

Kockázat abban van, ha elfogadja a közös megegyezést, mert akkor nem lesz biztosítási jogviszonya, és így már valóban nem mehet se tgyásra, se gyedre, hacsak nem talál másik munkáltatót (aki majd nyilván örömmel felveszi a jól látható pocakkal, csak hogy 2 évre állományban kelljen tartania...), vagy meg nem adják neki méltányosságból.

2011. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdező már tgyáson van, kedves utolsó.

A jogszabály azt írja elő, hogy amint megszűnik a cég, a tgyás átvált passzív tgyássá. Az elnevezésen kívül annyit takar, hogy onnantól kezdve nem számít biztosítási jogviszonynak (ez pl. egy későbbi gyermekvállalásnál szempont). A gyededet ugyanúgy fogsz kapni, mert mivel a tgyás ideje alatt szűnt meg a munkaviszonyod, így járni fog gyed is. Csak ez is passzív gyed lesz, azaz nincs biztosítási jogviszonyod ez idő alatt.

Egy későbbi gyermekvállalás mellett még azt is befolyásolja, hogy a babázós időszak után ha igényelsz álláskeresési ellátást, akkor (mivel mind a tgyás, mind a gyed passzív volt) kevesebb napig fogod kapni az ellátást.


Ezért én azt tanácsolom, hogy alá ne írd azt a közös megegyezést, mert lehet, hogy most kapsz pénzt, de hogy a babázós korszak utáni életedet nehezíted meg, az tuti.


Rendes felmondással nem tudnak felmondni neked, hiszen a terhesség végett védett vagy. Egyedül a közös megegyezés jöhet számításba, vagy az, ha te mondasz fel.

2011. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a sok segitséget!
2011. jan. 31. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!