Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A táppénz az TB ellátás? Jár...

A táppénz az TB ellátás? Jár utána adójóváírás?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Szia. Az adott év elsö 15 napjáig betegállományban töltött idött "betegszabadságnak" nevezzik, amelyett a munkáltatto fizett (azthiszem ennek mértéke, az alapbéred 80%-a). ezzen felüli idöszak, vagyha 15 napnál hosszabb idejig vagy keresöképtelen, már a Tb fizeti ki neked. Innentöl tb ellátás ha ugytetszik. Ugytudom, hogy tb után nem jár adójóváirás, mivel nem is adoköteles.
2009. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 15 betegszabadságra a távolléti díjad 80 %-a jár (hacsak nincs egyéb megállapodás.) Ez bérnek minősül.

Az Szja. tv. meghatározza a bér fogalmát a 3. §-ban. Az szerint az adóköteles társadalombiztosítási ellátás bérnek minősül, úgyhogy adójóváírásra is jogosít.

Adójóváírásra pedig az a hónap jogos, amelyben legalább 1 napra történ bérfizetés.


Kerek? ;-)

2009. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi, nem kerek, mert egy mondat kimaradt.

A táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a baleseti táppénz az adóköteles társadalombiztosítási ellátás.


Így kerek.

2009. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Adót vontak belőle, én is azért gondoltam, hogy jár utána adójóváírás, köszönöm a válaszokat, igaz azt nem értem, hogy miért válaszol olyan aki nem ért hozzá.
2009. febr. 9. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Adójóváírás kizárólag bérjövedelem után jár.
2009. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adózás szempontjából bérjövedelemnek számít, a nem munkaviszonnyal összefüggésben kapott adóköteles tb ellátás pl.:a passzív jogon kapott táppénz!A nem passzív jogon kapott is bérnek számít szerintem.Úgyhogy ellent kell mondanom szerintem jár, de nézd meg a kapott igazoláson melyik sorba kell írni az adóbevallásba az összeget ha az első négy sor valamelyikébe akkor jár!
2009. febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!