Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van itt olyan elvált anyuka,...

Van itt olyan elvált anyuka, akit a volt férj úgy akar/akart megrövidíteni -tulajdonképp a saját gyerekét! -, hogy nem kéri az adójóváírást, esetleg családi adókedvezményt havonta?

Figyelt kérdés
Hanem adóbevalláskor kéri egy összegben,s akkor már nem fizeti belőle a gyerektartást...Jó kis KISKAPU!Nem?Össze kellene fognunk az ilyen "édes"apák ellen!!!!!
2011. febr. 12. 00:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Ha az apa gyerektartást fizet, a gyerekek nem az ő háztartásában vannak, akkor NEM igényelhet sem adójóváírást,sem családi adókedvezmnényt! Adó szempontjából gyerektelennek számít!

Csak az igényelheti,aki kapja utánuk a családipótlékot,és egy háztartásban él a gyerekkel,vagyis CSAK az anya!

Nem kell "összefogni" az apák ellen. Eléggé megszívják ők anélkül is.

2011. febr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

De, igaza van a kérdezőnek, amennyiben apuka az új családjával jogosult ezekre, akkor év végén egy összegben megkapja és "elfelejt" gyerktartást fizetni belőle.Pedig köteles.

Nem kell összefogni, elmondom, mi a teendő:

Kikéred az év végén a munkahelyéről a béradatait. Ezt a munkahely KÖTELES kiadni, ha a bérből vonják a gyerektartást.

A bérpapirból azonnal látszik, hogy érvényesitettek-e rajta adójóváirást, családi adókedvezményt.

Ha nem, akkor májusban (amikor már biztos megtörtént az adóbevallás), be kell perelni apát, miszerint az APEH-től visszaigényelt pénzből nem fizette meg a gyerektartást.

Ennyi a teendő.

Előtte, ha akarod, felszólitod apát, de nem kötelező...

Fizeti a perköltséget, mindent, sokba kerül az neki.

2011. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Adójóváiráshoz nem kell gyerek, az mindenkinek jár és apának az új család miatt járhat családi kedvezmény is, ezért irta a kérdező, amit irt, kedves első!

Szóva a válaszod teljesen téves.

2011. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Az új családjával csak arra a gyerekre jogosult az apuka,aki az új családban vele együtt él,és az apa kapja utána a családipótlékot! Arra a gyerekre,aki nem él vele együtt,nem ő kapja a családipótlékot sem évközben,sem év végén nem érvényesíthet adójóváírást!

Ha nem hiszed,akkor kérdezd meg az APEH-től!

2011. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%
NEM jár az adójóváírás mindenkinek! Olvassátok el a törvényt!
2011. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Az adójóváirás NEM gyerek függvénye, ha a bére kellően alacsony, akkor jár neki. Ezen nincs mit vitatkozni kedves hozzászóló. Ha apuka nem kéri, csak év végén és nem fizet belőle gyerektartást, akkor meglopja a gyerekeit.

Igen, kedves hozzászóló, az apuka az ÚJ gyerekek után jogosult a családi kedvezményre, de ebből a kedvezményből is fizetnie KELL gyerektartást, azaz ennek a 20-40%-a is az otthagyott gyerekeié!!! Szóval ha abból nem fizet gyerektartást, akkor ismét csak meglopja a gyerekeit.

Az AB-nek van ezügyben döntése, tehát ez is tény.

Apuka a kedvezmény miatt (hiába azokat más gyerekek után kapja) jobban él, ebbőla jobb létből részesülnie kell a régi gyerekeinek is. Ez is tény, kimondta az AB már.

2011. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én ma voltam a bíróságon!Indul a gépezet!!!
2011. febr. 14. 19:24
 8/22 anonim ***** válasza:
Örülök hgoy ilyen gondjaid vannak... Az én férjem tett róla hogy egy fillért se kapjunk.
2011. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nekem is jár adójóváírás, pedig nincs gyerekem!

Gondolom a kérdező is erre gondolt. Én is eldönthetem, hogy havonta, vagy a végén egy összegben kérem. Szóval nem a gyerektől függ ez. Gondolom az apának a fizetéséből vonják a gyerektartást százalékosan, mert akkor tényleg számíthat hogy ott van-e az a + összeg.

2011. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én kértem a végrehajtót, aki a folyamatos gyerektartást eddig úgy "hajtotta" be, hogy a munkahelyének fizetési letiltást küldött, tehát a munkahely a fizetésének egy részét egyből nekem utalta, hogy tegyen a számlájára inkasszót. Megneszeltem, hogy a fizetésének egy másik részét fű alatt kapja. Így bármilyen hivatalos utalás érkezik a számlájára kapok belőle gyerektartást. Többek között az adó visszatérítésből is. Érdekes módon az eddig 10 ezer forintos gyerektartás, hirtelen 30-ra ugrott! Úgyhogy igen is össze kell fognunk mert ez egy vicc, hogy emberek felelőtlenül és minden következmény nélkül ott hagyhatják a gyereküket...
2011. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!