Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik honlapon tudom meg...

Melyik honlapon tudom meg hogyan módosultak az adók, adókulcsok, társasági adó, kedvezmények, SZJA, adóelőleg, telekadó, ezek kiszámítása, és minden más, ami adóval kapcsolatos, és 2011-ben érvényes?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb a könyvelődnél. (Ha a társasági adó is érdekel, akkor van vállalkozásod, van könyvelőd). Vagy felmégy a NAV portálra, keresőbe beírkálod az egyes adótörvényeket, és végigolvasod. Persze meg lehet vásárolni is őket: Adókódex I-II. TB.törvényről a HVG. különszámát. De nem akarlak bántani, ezek értelmezése még sokszor azoknak a szakembereknek is fejtörést okoz, akik minden nap benne vannak, mert (szerintem szándékosan) a megfogalmazásuk nem mindig egyértelmű. Ezért mondom, egyszerűbb, ha megkérdezed a könyvelődet.
2011. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Nincs vállalkozásom, egy ismerősöm kért meg, hogy keressek rá, neki kell - szerintem tanulmányi céllal, mert épp egy tanfolyamot végez hasonló területen.

2011. febr. 19. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:

www.apeh.hu

www.magyarorszag.hu jogszabály kereső

helyi adók (mint pl a telekadó), ha konkrét adat kell, akkor az adott település honlapján (ha fenn van; a mi községünk honlapjáre pl nem teszik fel ezeket, de a szomszédos községek honlapján fenn vannak)

2011. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem.
2011. febr. 20. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!