Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EVA-s adóbevallást, hogyan...

EVA-s adóbevallást, hogyan kell kitölteni elektronikusan?

Figyelt kérdés
Részletes leírást szeretnék, mert otthon készítenénk el, minden részletre figyelve. Vagy esetleg egy oldal ami segítséget nyújt?
2009. febr. 13. 20:23
 1/10 anonim válasza:

Szia!


Kérdések a kérdésedhez:


1, Van-e ügyfélkapus regisztrációd?

2, Egyéni vállalkozó, egyéni ügyvéd vagy, vagy cég (bt,kft)?


De a kérdésedre a közvetlen válasz az alábbi:


- Az apeh portálról letöltöd a keretprogramot,

- telepíted

- letöltöd a 0843-as programot

- telepíted

- kitöltöd a nyomtatványt

- megjelölöd elektronikus beküldésre

- bejelentkezel a magyarország portálon

- beküldöd a bevallást


Ja, és megifzeted az adót.


Pontosabb kérdés esetén pontosabb választ kapsz!

2009. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a pontatlan kérdésért! Ügyfélkapu van. Egyéni vállalkozó vagyok. A nyomtatvány pontos kitöltésére lennék kiváncsi, hogy hová és mit kell írni. Vagy esetleg egy útmutató segédlet is érdekelne. Azért kérdem, mert az a személy akivel eddíg csináltattuk, már nem vállalta, és házilag vagyunk kénytelenek kitölteni, ha lehet.
2009. febr. 13. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Kitöltési útmutatót is lehet letölteni ott ahol a nyomtatványt meg a keretprogramot. Illetve az aktív help segítségével kitöltés közben is segít a program a kitöltésben, az F1-es billentyűvel lehet használni, egyébként a program elvégzi a számításokat, csak alap adatokat kell beírni.
2009. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

amúgy nem valami jó ott kitölteni...

és amugy jobb utolso héten csinálni, mert addig csomo minden változhat

2009. febr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szabály, stb
2009. febr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Neked is csak azt javaslom bízz meg a könyveléssel, bevallásokkal (EVÁ-sként is) tapasztalt, regisztrált könyvelőt. Nagyon sokat lehet bukni a bírságokon. Nem tudsz naprakész lenni gyakorlat és jogszabályi tudás nélkül. Nem azért mondom mert én könyvelőként dolgozom. Bakosné
2009. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szerintem pedig az EVA egy egyszerű halandónak is egyszerű, ha nincs semmi extra tevékenysége.


Ha főállású vállalkozó, akkor havi egy darab járulékbevallás.

Egyéni vállalkozóként excelben símán a bevételi nyilvántartás vezetése,

idén egy szatyorban a kapcsolódó költségek számlái.

Év végén meg 6-8 számot beírni a 43-as bevallásra.


Maga az eva törvény is egy lendületből elolvasható...


Mégegyszer szerintem ha semmiféle extra dolog nincs,

és a bevételed bevallod, 25%-át megfizeted, nagyot már nem hibázhatsz...

2009. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Továbbra is fenntartom a véleményem! Tapasztalt könyvelőt szükséges alkalmazni. Az előttem szóló kapásból kifelejtette a NYENYIT-t, a helyiadót, a cégautóadót, az egyéb adók bevallását /0801/ nem beszélve a helyes számlakiállításról. Láttam már nullás bevallás elmulasztásáért 180.000,- Ft kiszabott bírságot. (nem én voltam a könyvelő) De ha valakitől nem áll messze a könyvelés, persze megtanulhatja, de akkor nem védi a könyvelő regisztrációja és felelősségbiztosítása a büntetésektől. Bakosné
2009. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kedves Bakosné!


Azt hiszem, ez itt nem a reklám helye, én sem teszem.


A kérdés amit fent lehet olvasni pedig a

"EVA-s adóbevallást, hogyan kell kitölteni elektronikusan?

Részletes leírást szeretnék, mert otthon készítenénk el, minden részletre figyelve. Vagy esetleg egy oldal ami segítséget nyújt?"


azaz röviden, az EVA bevallásra vonatkozott.

Mellesleg ha már a könyvelésnél tartunk, javasolom azoknak az evásoknak akik cégautó adót fizetnek,

hogy nagyon hamar adják el az szgk-t saját maguknak valami nagyon kedvezményes áron, mert egy evásnak teljesen felesleges szgk.

(csökkenti a felvehető "osztalékot",és plusz adóvonzata van)

Ja,és a nagyon csökkentett ár: mielőtt szóba kerül a nyilvántartási érték...ööö pl egy motorhibás szgk vételára nevetségesen alacsony, és

utólag nem is kimutatható?


Meg minden olyan dolgot adjunk el, ami után adót kellene fizetni..

Nem tudni meddig is lesz EVA, de ha megszűnik, ismét költséget kell generálni, amikor is majd jól fog jönni, ha vehetünk egy kocsit, meg egyebeket...


Hogy egyetértsünk, kedves Bakosné, (egyébként kollegina) kell a tapasztalt könyvelő, a felelősségbiztosítás, a mérlegképes regisztráció.

De egy próbát mindenkinek javasolok...


András

2009. febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt András!

Nem volt szándékomban reklámozni magam. Megszoktam, hogy a véleményem a nevemmel együtt vállalom. Bakosné


Elnézést a kérdezőtől, hogy párbeszédet folytatunk a válaszok között.

2009. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!