Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként vásárolo...

Egyéni vállalkozóként vásárolok méterárut nagykerben, majd varrok belőle, de akkor számlát nem adok (tehát feketén dolgozok). A nagykernek ilyenkor van kötelezettsége valami hatóság felé, hogy én ott vásároltam?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként vásárolhatok már méterárut. De számlát nem adnék az összes eladás után (pl a szomszéd néninek függönyt kéne varrnom).

A hatóság (apeh, nemtudom)a nagyker számlái után tudja hogy én ott vásároltam

kicsit hülyén fogalmaztam meg, de érti valaki mit szeretnék kérdezni?


2011. febr. 23. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs... bárki odamehet, és vásárolhat a te nevedre számlát kérve. A nagyker nem kéri el minden alkalommal a személyidet, vállalkozóidat stb... Gondolom..
2011. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vásárolhatsz, de bukod (nem igényelheted vissza) az ÁFÁt.
2011. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az idén elvileg még nem, de valameyilk fél ellenőrzése során elvileg kisülhet, de ennek kicsi a valószínségre. 2012-től viszont tételes áfa bevallás lesz valószinüleg, így akkortól ugyanez már nem mondható el. :(
2011. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!