Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igaz, hogy a GYED után is...

Igaz, hogy a GYED után is kell adózni?

Figyelt kérdés
Szeptember óta vagyok gyeden,januárig ugyanazt az összeget kaptam.Most viszont vontak 11.000ft-ot adóelőleg címen.Így kaptam kemény 47.000ft-ot.Ez normális?Hogy van ez?Ezentúl minden hónapban vonni fognak?
2009. febr. 18. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hello! A GYED adóköteles jövedelem, biztos, hogy eddig is vontak. Nézd meg a papírjaidat, kizárt, hogy eddig ne vontak volna SZJA-t.
2009. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy 2008-ban kérted az adójóváírás érvényesítését, 2009-ben pedig még nem.
2009. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Kérned kell az ez évi adójóváirásodat. Ha cégtől mentél el és ők intézték az ilyen jellegű papirjaidat menj be szépen és szólj a bérszámfejtőnek, ha egyedül akkor hivd az APEH -et és ott megmondják hogy mitévő legyél. Én is pont igy jártam , a munkahelyemen elfelejtették azt a papirt aláíratni velem s én sem figyeltem. Mit mondjak én is pofára estem de sikerült elintéznem és állítólag jővő hónaptól minden a régi lesz.
2009. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 25. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!