Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldre megyek miket...

Ha külföldre megyek miket fizessek itthon magam után, hogy meglegyen a folyamatos munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

Készülök kimenni rokonokhoz külföldre hamarosan fél évre.

A munkahelyemen leépítések vannak így közös megegyezéssel......eljövök.

Azonban miket kell itthon fizetnem magam után hogy tb ill minden más ami ilyenkor kell biztosított legyek ill meglegyen a folyamatos munkaviszonyom.

Ha fizetek mindent akkor tételesen mik lennének azok,ill a minimálbér után kellene?

Összegileg mi mennyi lenne?

HA fizetem ezt mind míg kint vagyok akkor ez által ugye olyan mintha dolgoznék és nem szakad meg a munkaviszony úgymond mintha dolgoznék.Tehát mondjuk egy lakáshitel....elintézhető persze csak miután hazajöttem és elhelyezkedtem,csak hogy ne szakadjon meg a 3 év folyamatos úgymond munkaviszony..

Kicsit érdekesen írtam le de gondolom lejön mire gondolok.

Köszönöm a válaszokat előre is:-)


2011. márc. 17. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha közös megegyezéssel "eljössz" a munkahelyedről, akkor már a munkaviszonyod megszakad. Ezt folyamatossá csak akkor teheted, ha egy másik munkaviszonyod lesz. A társadalombiztosítási szervvel lehet szerződést kötni arra, hogy a nyugdíjadhoz szükséges szolgálati időd "menjen" tovább, de az nem jelent munkaviszonyt, csak a nyugdíjadhoz szükséges szolgálati jogviszonyt.

Nem tudom, hogy erre voltál-e kiváncsi.

Ha jól tudom, a legkisebb összeg az a minimálbér után számított járulék lesz. Persze vállalhatsz több befizetni-valót is, ez csak megállapodás kérdése. És persze ezt az összeget veszik majd alapul a nyugdíjad kiszámításánál is!

2011. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!