Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e egyéni vállalkozónak...

Kell-e egyéni vállalkozónak SZJA-t fizetni táppénz alatti értékesítés után?

Figyelt kérdés
Apám fél évig táppénzen volt (stroke). Ezalatt a kész árut raktárról én adtam el, természetesen számlával. Március közepén jött egy csekk az Apeh-tól, több mint 100 000 Ft-os befizetési kötelezettségről. A könyvelő szerint, ez a táppénz alatti bevétel miatt fizetendő. Úgy tudom, segítő családtagi szerződéssel, bárki a családból besegíthet a vállalkozásba. Hogy is van ez?
2011. márc. 21. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a vállalkozó táppénzen van, és valaki helyette viszi az üzletet, akkor a vállalkozásNAK van bevétele, amit a könyvelő bekönyvel, függetlenül attól, hogy személy szerint a bevételről szóló számlát ki írta meg. Ez esetben viszont van adófizetési kötelezettség.
2011. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A segítő családtagot be kellett volna időben jelenteni, és akkor most nem lenne ez, de ha nem volt segitő családtag bejelentve és van bevétel, akkor sajnos igaz, és fennáll a járulék fiz köt, hiszen "kvázi munkát végzett" az apehet nem érdekli hogy mi a baja. Be kellett volna téged jelenteni mint segitő családtagot. Pótoljátok ez utólag, kisebb az adókockázata a késői bejelentésnek, és .... dobj egy privit kérlek, látnom tudnom kéne még egy két dolgot ott kérdeznék párat és megpróba visszacsinálni okés?
2011. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

12,10-es vagyok.

12,11-nek: A kérdező nem írta, hogy a befizetendő 100.000.- Ft ÁFA, vagy járulék, vagy bünti címen jött-e. A segítő családtag - megállapodás alapján - akár nulla Ft-ért is dolgozhat, amennyiben a rokoni kapcsolatot SZIG alapján helyszíni ellenőrzéskor igazolni tudja, akkor sem járulékfizetés, sem bünti nem jöhetett.

2011. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 24. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!