Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A külföldről származó jövedelm...

A külföldről származó jövedelmet hová kell írni az adóbevallásba és milyen árfolyamon kell számolni?

Figyelt kérdés

A kifizetés napján közzétett MNB árfolyamon?

Ha bevallom kell utána itthon is adót fizetnem?


2011. ápr. 1. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

HA nem dolgozol teljes évet külföldön akkor otthon is be kell vallanod,és összecsapják az otthoni kereseteddel.Ebben az esetben majd fogsz adót fizetni..

Ha viszont egész évben külföldön dolgozol,és kint adóztál végig(vagyis otthon nem volt kereseted,akkor nem kell adóbevallást csinálnod.

(én már évekkel ezelőtt utána jártam ennek,mert érdekelt voltam benne)

Még valamit.Ha év közben dolgoztál külföldön ,és nem adsz be adóbevallást akár 100.000 forintra is megbüntethetnek..

2011. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

és melyik árfolyamon kell számolni?

2011. ápr. 1. 13:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik országban dolgoztál. Ha az országgal van kettős adózás elkerülésére vonatkozó együttműködés, akkor csak az egyik országban kell megfizetned az adót.
2011. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ausztriában dolgoztam.
2011. ápr. 1. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Én Angliában élek,és dolgozom.Nekem,hogy év közben jöttem ki,vagyis otthon is adóztam így az első évet be kellett vallani otthon is.A következő évet már nem mert akkor végig Angliában dolgoztam.

Én felhívtam az APEH irodát,és ott adtak felvilágosítást..

Nagyon valószínű,hogy neked is be kell vallani,ha nem egész évben dolgoztál kint.

2011. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kifizetéskori MNB árfolyamon, adót úgy tudom nem kell fizetni, mert "területi hatályon kívülinek" minősül. Ettől viszont még be kell vallani.
2011. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!