Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi az a min megkeresett...

Mennyi az a min megkeresett összeg, ami után kell adót bevallani?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán ilyen minimálisan megkeresett összeg? Vagy annak is kell adóbevallást készíteni, aki mondjuk diákmunkán csak 1-szer dolgozott 2010-ben?
2011. ápr. 5. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden jövedelmről kell adóbevallást készíteni és adót fizetni, nincs minimum.
2011. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért akarsz adót bevallani? Rakd zsebre a lét, és ha valaki kérdezi, tagadd le.
2011. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
engem egyszer azért akart megbüntetni az apeh 100.000 ftra mert nem adóztam le elötte 2 éve (asszem 2007ben,vagy 2006-ban) a diákmelómból. Egy napról. vacak 3000Ft-ról. Azt hittem az iskolaszövetkezet megcsinálja.
2011. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, én akkor megcsinálom az az adóbevallást, remélem mindnet jól fogok :S
2011. ápr. 5. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A tájékoztató elején felsorolják azokat az eseteket, amikor nem kell adóbevallást készíteni. Vannak olyan esetek, amikor minimum összeg is szerepel, de ezek egyedi esetek. Még mindig számolatlan olyan eset van, amikor akár néhány forintról is kell bevallás.

Ha munkaviszonyból származott jövedelmed, akkor kell bevallás, amin például az ösztöndíjat is fel kell tüntetni, amiről önmagában nem kellene bevallás.

2011. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!