Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfa visszaigényelhető? Tárgyi...

Áfa visszaigényelhető? Tárgyi eszközt szerez be Kft. Konkrétan laptop, projektor, flipchart, számítógép, vetítővászon, nyomtató, szkenner, fax.

Figyelt kérdés
Mindegyikre vissza lehet igényelni az áfát? Mindegyik egy éven túlinak számít? Ezt ki dönti el?
2011. ápr. 5. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én még csak tanulok, de van egy áfa törvény a 2007-es esetleg nézz bele, vagy az adózás rendjáről szóló törvény a 2003-as de találtam egy ilyet is, bár nem tudom segít -e [link] Am ezeket szerintem vissza lehet igényelni, de miért nem kérdezed meg a főkönyvelőt, vagy aki feletted van?

Azt nem értem hogy mi egy éven túli???? A tárgyi eszközök azok igen 1 évet meghaladó, ez benne van a számlatükörbe. Hogy ki dönti el hogy hova könyvelem??? Aki könyvel - gondolom - erre van a számlatükör... A flipchart nem tudom mi, de a többi tárgyi eszköz, de én ahogy mondtam csak tanulok, de az tuti hogy tárgyi eszközről van szó.

Az áfát majd megmondják mások:) abban én se vagyok biztos..

2011. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
még annyit hogy 16-ra kell könyvelni mindenképp, beruházás, felújitás attól függ. Vagyis 161-455 + áfája stbstbstb de ugye a 16-ok külön "műfaj" az üzembehelyezést is külön könyvelem. és ott jönnek a tárgyi eszközök, szerintem így kellene, tehát egyesével kell levezetni, de a gyakorlatban még nem csináltam...
2011. ápr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Na akkor,elvileg van könyvelőd ő pedig tudja, ha nem akkor keress másikat. és hogy melyik lesz éven tuli első körben függ a számviteli politikádtól (ami ugye nincs mert gondolom ezért fizetni kellett volna) És hát van egy tao törvényünk is , ahol más szabályok is megállapíthatóak. általában viszont a tao törvény után megyünk écs ügyileg. Azt hogy az áfát mire lehet visszaigényelni valóban tartalmazza az áfa törvény, ahogy elnézem egyik sem tartozik a specko körbe, tehát vissza lehet igényelni ha az KIZÁRÓLAG A VÁLLALKOZÁS céljait szolgálja. És hog yki dönti el? elvileg az ügvezető és könyvelő közösen a számviteli politikában..... Egyébként mind tárgyi eszköz lesz igen
2011. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha a KFT-nek nincs könyvelője, az nagyon gáz, mert a kettős könyvvitelt minimum mérlegképessel lehet könyvelni. Ha pedig neked megvan a mérlegképesed, és mégis ilyeneket kérdezel, gyorsan add vissza!!!
2011. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

harmadik válaszadó!

"általában viszont a tao törvény után megyünk écs ügyileg." vagyis értékcsökkenésnél ezt figyelni kell? ezt nem értem,nekünk ilyet nem mondtak a suliba. erről írnál nekem még, légyszi.

Első voltam.

2011. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

még annyit h számviteli politikát a társaság megalakulása után már elkészitik,nem? számviteli politika nélkül is mehet egy vállalkozás? Ellenőrzésnél ebbe bele szolhatnak, nem? Én úgy tudom hogy annak KELL lennie, és szerintem azt magasabb könyvelő csinálja pl főkönyvelő, de mindenképp mérlegképes

Első voltam

2011. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

17 53-as vagyok, először is nem igaz, hogy kettőst cask mérlegképest könyvelhet, ez csak tiz millás árbevétel fölött igaz.


ad 2 én gyakorló mérlegképes vagyok ,tehát azért tudom mit beszélek.


Számviteli politika persze kell legyen, de mivel mi mérlegképesek ádáz módon ezért pénzt is kérünk, igy sok cégnél nincs meg, persze mikor ellenőrzés van, akkor inkább kifizetik normál áron, az sos munkát. Elvileg nem müködhet, de müködik


iskolában lehet csak a számvitelivel dolgoztok, ezért nem került szóba a tao törvény. DE a gyakorlatban a tao törvény ide vágó mellékletében szereplő kulcsokat használjuk. Kisebb cégeknél ez tökéletes, igy nincs nagy klönbség a számviteli écs és tao écs között.

2011. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, aki segített! Kiokosodtam :) Első válaszadónak: a flipchart az a háromlábú tábla, amire lehet írni filccel (táblamarkerral) és utána le lehet törölni. Tutti láttál már ilyet suliban vagy máshol :)

Ha nem, itt megnézheted :)


[link]

2011. ápr. 5. 23:53
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves 17,53-as! Nézz utána:

Kettős könyvvitelt kizárólag mérlegképes könyvelő könyvelhet. Amennyiben a könyvelt vállalkozás évi nettó árbevétele a 10,0 millió Ft felett van, akkor viszont kizárólag csak "REGISZTRÁLT mérlegképes könyvelő" könyvelheti.

2011. ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na itt a törvény kiszedtem: 2000 évi C tv: ") Az (1) bekezdésben előírt kötelezettség alól mentesül az a vállalkozó, amelynél az éves (éves szintre átszámított) nettó árbevétel az üzleti évet megelőző két üzleti év átlagában - ennek hiányában a tárgyévben várhatóan - a 10 millió forintot nem haladja meg."

magyarul évente ha a 10 millát nem haladja meg nettóban akkor könyvelhet NEM mérlegképes. Pl számviteli ügyintéző, mint aki én leszek ez jó hír:)


A tábláról annyit hogy így ismerős:) és az is tárgyi ezszköz ez 100%

2011. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!