Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van adó tartozásom (egyéni...

Ha van adó tartozásom (egyéni vállalkozói által), és megkérem részletre, és meg is kapom, akkor leadhatom a vállalkozói igazolványt?

Figyelt kérdés
Van kb. 200ezer forint tartozásom, és állítólag addig nem adhatom le a vállalkozói igazolványomat, amíg az nincs kirendezve. Ha megkérném részletre (egyben sose fogom tudni kifizetni), akkor leadhatom. Nem használom már egyáltalán, már csak nyűg a bevallások miatt is.
2011. ápr. 7. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
700 ezres adótartozással együtt adtam le, míg egy volt munkatársam közel 1,5 millió forintnyival. Úgyhogy lel het adni tartozással együtt, hogy ne halmozódjon tovább. És utána kezdték a fizu 33%-át vonni a volt munkatársamtól annak rendezésére, mert nem kapott méltányosságot. Nekem meg eltöröltek 500 ezernyit, és majd, ha végre találok munkát, akkor nekem is vonni fognak 33%-ot, hogy rendeződjön a tartozásom. 29N
2011. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vállalkozóit bármikor vissza-adhatod! A "Fizetési könnyűtés iránti kérelmet" pedig majd akkor add be, amikor az apeh a végrehajtást megkezdte, ugyanis végrehajtás alá nem vont tartozásra fizetési könnyűtés iránti kérelmet nem lehet beadni. Tehát: minél előbb bezárod a vállalkozásodat (jól gondolod), annál kevesebb további tartozás rakódik rá. Majd ha jön a levél, vagy a letiltás a tartozás behajtására, akkor pedig kérvényezed az elengedést, vagy a részletfizetést.


Amikor a vállalkozóit vissza-adtad, akkor már mehetsz a Munkaügyi Központba regisztráltatni magad, annál nagyobb az esélyed egy új munkahelyre.

2011. ápr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A munkahelyemre már megküldték a fizetési letiltást, de mivel táppénzen voltam kismamaként, ezért nem tudták miből letiltani. Most tgyáson vagyok, ugye abból se tudják vonni. Ezért gondoltam, hogy megkérem havi x összegre, fizetgetem, és egyszer majd elfogy.

Nem értem miért mondta anno a könyvelő azt, hogy addig nem tudom leadni. Már akkor vagy 1-2éve leadtam volna....

2011. ápr. 8. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!