Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 7-es adószámom van, művészeti...

7-es adószámom van, művészeti tevékenységre (grafikus), és nappalis hallgató vagyok. Hogyan kell kitöltenem az adóbevallást?

Figyelt kérdés
Egész pontosan addig eljutottam, hogy az "önálló tevékenységből származó" jövedelmhez kell beírnom a bevételt, aminek alapja egyenlő a bevétellel. A legfontosabb az lenne, hogy a 13-as lapokat ki kell töltenem? Mivel adószámom van ugye, az ellenőrzés hibát ír ki, ha nem töltöm ki a 13as lapokat (bár elvileg nekem nem kell - ja, igen, az ÁNYK adóbevalló progit használom). A másik, hogy ha lenne kiadásom, amit ugye leírhatok, azt ilyenkor hova kell beírnom? Bár a tavalyi évben mindössze 5700 bevételem és 0 kiadásom volt. Elvileg 4milláig adómentes vagyok, de aszonták, hogy a "felbruttósítás" miatt így is kell adót fizetnem (a bevételt meg kell szoroznom 1,27-tel, majd annak a 17%-a asszem)... Szóval vicces.
2011. ápr. 8. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az legelső oldalon (Főlap) ne azt x-eld, hogy egyéni vállalkozó vagy, hanem a 2. szám mellé tedd az x-et, mivel adószámos magánszemély vagy. Ebben az esetben már a 13-as oldalt nem fogja követelni.

A bevételedet az A.lap 10. sorába írd be, a szövegrész mellett levő kiskockába, utána a progi automatikusan elvégzi az 1,27-es felszorzást, és kiszámolja a fizetendő adóját is. Ha azt már korábban be is fizetted, akkor azt a sort is (sajna nem néztem meg) mindenképpen töltsd ki, és akkor "a bevallással egyidejüleg fizetendő adó" összegét a progi 0-ra hozza.

2011. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Beírtam a 10. sorba az alapjához 5.700at, a bevételhez 5.700at, a kiadáshoz 0-t, a B lapon így is 1231 Ft jött ki... 4 milláig adómentesség ide vagy oda, már gyűjtöm a számlákat a kiadásaimról ebben az évben...
2011. ápr. 9. 02:15
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint 1231 Ft jött ki adónak.
2011. ápr. 9. 02:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Oké!

A bevallást ha van ügyfélkapud küld el, de 1 pl-ban előtte nyomtasd ki. Ha ügyfélkapu nincs, 2 pl-ban nyomtasd és vidd be a legközelebbi ügyfélszolgálathoz. Az egyik pl-ra rányomják az átvétel igazolást. Ha van általuk előre címzett borítékod, abban is feladhatod az egyik példányt, a szabvány-borítékban ingyenes.

Ha nem mégy be személyesen, az apeh honlapon a "letöltések" menüpontban találsz befizetői csekk igénylő nyomtatványt, ha azt kitöltöd SZJA befiz. csekk igénylésére, kiküldik postán, azon be tudod fizetni.

2011. ápr. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Most már ezentúl mindig menni fog. Egy hülye kérdésem lenne még, a bevételemről írt számlák másolatát csatolnom kell a bevalláshoz? És ugyanez a kérdésem lenne a kiadásos számlákkal kapcsolatban is. Vagy az csak legyen nálam otthon, ha ellenőriznének?
2011. ápr. 9. 11:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmit sem kell csatolnod hozzá, csak őrizd meg, ha ellenőrizni mernek (!), akkor tudd elővenni.
2011. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

További kérédseim lennének ezzel kapcsolatban.

Hol tudom megnézni, hogy egész pontosan mit, miket írhatok le az adómból? Papír-, eszköz-, festékvásárlás, ilyesmi oké, meg a printelés, meg az új műszaki eszközök. Ezen kívül? Otthon dolgozok laptop előtt távmunkában. Internetszámla? :D


Valamint hogyan van potnosan ez a műszaki cikk árának leírása? Úgy tudom, hogy új műszaki cikk vásárlása esetén 3 év alatt írhatom le, mert annyi az elévülési idő. Továbbá az sem mindegy, hogy adott évben mikor vásároltam, mert abban az évben az is százalékosan csökken - tehát, most ősszel, mondjuk októberben szeretnék vásárolni egy új laptopot. A jövő évi adóbevallásnál az árának a harmadát írhatom le, sőt, nem is a harmadát, mivel októberben vásároltam, hanem csak a harmadának a 3/12-ed részét (okt-nov-dec)?


Valamint ugye ez addig van nekem, amíg diák vagyok, azaz júniusig (ha sikerül időben lediplomáznom:). Utána kapok levelet, hogy átmehetek más típusúra, vagy automatikusan megszüntetik? És ilyenkor arról a félévről hogyan adózok? Tudom, hogy arról is kell, de a megszüntetés után kell közvetlenül, vagy ugyanúgy következő évben? Mert akkor már nem lesz adószámom?

2011. aug. 31. 09:18
 8/8 A kérdező kommentje:
A kiadásaimat le tudom írni? Csak mert így sehol nem találok olyan rublikát, ahova be tudnám írni. 7-es adószámmal rendelkező magánszemélyként írhatok le egyáltalán költséget?
2011. dec. 23. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!