Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA bevallásban hozzáértő...

SZJA bevallásban hozzáértő segítene? - Ingatlan értékesítésről van szó.

Figyelt kérdés
Elváltunk, és eladtam az ingatlan részem a volt páromnak. Valakitől azt hallottam, hogy ezt szerepeltetni kell a bevallásban, de adóterhet nem viselő járandóságként. Ott viszont nem találok róla semmit, hogy melyik sorba írhatnám, a kitöltési útmutatóban sincs ott semmi. Hova kell kerülnie az ebből származó bevételemnek?
2011. ápr. 12. 14:28
 1/5 anonim válasza:
22%
elvileg van kitöltési útmutató fejből én sem tudom:/
2011. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem a kitöltési útmutatót, de csak ingatlan bérbeadásáról írnak benne. Valaki esetleg tud segíteni?
2011. ápr. 13. 07:32
 3/5 anonim ***** válasza:

A kitöltési utmutató 20. oldalán található:


Adőmentes az ingatlan, vagyoni értékü jog átruházásából származó jövedelem és nem kell bevallani a Önnek:


- a házassági vagyonközösség megszüntetése következtében az ingatlannak, a vagyoni értékű jognak a házastársa által történt megváltásából származik jövedelme.


tehát nem is kell vele foglalkozni a bevallásban.

2011. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én itt a gépen néztem a kitöltési útmutatót, de a mellékletek útmutatóját nem is néztem. Akkor tovább keresem, biztos abban is benne van valahol. Nagyon köszi!!!
2011. ápr. 14. 07:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen benne ban a 1053 letöltöhető pdf-ben is.. onnan akartam bemásolni de nem sikerült.
2011. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!