Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóbevallásnál a 32. sornál...

Adójóbevallásnál a 32. sornál be kell írni a jogosultsági hónapok számát akkor is, ha a munkáltatómtól nem kértem az adójóváírást? Elvesztem, kérem vki segítsen!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen az adójóváirásnál be kell irni, mivel tudniuk kell hogy hány hónapra kaptál bért. Ahány után kaptál annyi hónapra jár az adójóváirás.
2011. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huh, ez most komoly? Mert akkor kapok vissza, mivel nem érem el a 4 698000, bár 3 188000-at igen. Ez mióta van így?
2011. ápr. 21. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, komoly. Ez 2010. óta van így, bár adójóváírás már sok-sok éve.

Ha év közben nem kérted az adójóváírást, attól még év végén az adóbevallásodban érvényesítheted, maximum 1 évig az APEH-nak kamatoztattad azt a pénzt. De ha egyáltalán nem kéred, akkor ne írd be, és marad is az APEH-nál végleg.

Ha túllépte a szuperbruttó béred az évi 3.188.000 Ft-ot, de nem haladta meg a 4.698.000 Ft-ot, akkor csökkentett összegben vagy jogosult az adójóváírásra.

Figyelem: 2011. évben is létezik adójóváírás, igaz mások a feltételek és az összegek.

2011. ápr. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem: Ha utólag kiderül, hogy eddig sosem vetted igénybe a Neked járó adójóváírást, 5 évre visszamenőleg önellenőrzéssel érvényesítheted még.
2011. ápr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam kérni az adójóváírást, mert úgy vagyok vele, hogy inkább nem szeretnék visszafizetni. 2010-re nem kértem az adójóváírást. Tehát ha a 32. sorba beírom a jogosultsági hónapok számát, akkor most a csökkentett összeget visszakaphatom? Asszem 3,5 vagy 3,7 körül lett az éves bruttóm. Ez így teljesen jól van? És akár a tavalyi évre is megcsinálhatom?
2011. ápr. 22. 08:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha 2010. évre beírod a jogosultsági hónapok számát, és Te vagy a program kiszámolja a rá eső adójóváírás összegét, visszajár Neked a befizetett (munkáltató által levont) adóelőlegből összeg akkor, ha volt annyi befizetett adóelőleg, amiből azt az APEH részedre visszautalhatja. Persze, ha nem volt adóelőleg fizetés év közben, akkor a 0 Ft-ból csak 0 Ft-ot tudnak visszautalni. Egyébként ha a bruttó béred 3.700.000 Ft volt, akkor annak a szuperbruttója 4.699.000 Ft (3,7 M x 127 %), ami után nem jár semennyi adójóváírás, ugyanis a jogosultsági határ maximális összegét túlhaladta.

Mint írtam az előzőekben visszamenőleg is lehet - önellenőrzéssel - módosítani a bevallásokat, ha később derül ki, hogy valamit nem jól csinált benne az ember, vagy egyfajta kedvezményre jogosult lett volna, csak nem vette észre.

2011. ápr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szuperbruttóval együtt volt 3,7 millió. Ahogy beírtam a 12 hónapot, mivel nem volt kieső időszakom, ki is dobta a rendszer az adójóváírás mértékét.

Köszönöm a segítséget!

2011. ápr. 26. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!