Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kft-knek milyen adókat kell...

A kft-knek milyen adókat kell fizetni, milyen időközönként, illetve milyen költségekkel járnak ezek? Fontos!

Figyelt kérdés

Amikről én tudok:

Iparűzési adó---> fővárosnak--bevétel 2%-a, évente kell


Kommunális adó---> 16900,-/év


Nyereségadó--->erről semmit se tudok


Alkalmazottak után kb. 27% a fizetésük alapján


Helyi adó---> ?


Köszönöm a segítséget!


2011. ápr. 27. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kft-nek először is van egy mérlegképes könyvelője,, aki mindezeket tudja
2011. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nekem egy vizsgamunkához kell,és nem áll módomban könyvelőt felbérelni sajnos. Ezért kérdezlek titeket.
2011. ápr. 27. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat kihagytad, legalábbis én nem látom. Az áfát, azt vagy havonta, vagy negyedévente vagy félévente vagy évente kell, és hogy mennyi összeget, az ugye függ a be és kimenő számláktól.
2011. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, hogy mikor, mit kell fizetnie egy társaságnak, de általánosságban a következőket kell:


Társasági adó: negyedévente vagy havonta előleget kell fizetni, dec.20-ig fel kell tölteni 90%-ig (de ez árbevétel függő, nem mindenkinek kell), május 31-én a társasági adóbevallással rendezni kell a különbözetet. Mértéke 10% 500milló Ft adóalapig, afelett 19%.


Járulékok: nagyon sokféle járulék létezik, az miből mit kell fizetni, az cégenként változik.

Az alkalmazottak után 27% a fizetési kötelezettség és havonta kell bevallani, fizetni.


Szakképzési hozzájárulás: 1,5 %, félévnél előleget kell fizetni, év végén rendezni kell a különbözetet.


Általános forgalmi adó, ha áfakörös a vállalkozás: havonta, negyedévente, vagy évente kell. Kezdő vállalkozás negyedéves, utána az áfa mértékétől függ a gyakoriság.(féléves áfa nincs)


Helyi adó az iparűzési és kommunális adó összefoglaló neve. Mértékük településenként változó.

Március 15 és szeptember 15 előlegfizetési határidő, következő év május 31-én rendezni kell a különbözetet.

2011. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy egy személyes kft, 2 személyes, illetve több tulajdonos, valamint van e alkalmazott. Utóbbi esetben azok a költségek vannak amiket már említettél. Hozzá teszem, hogy a helyi ipar üzési adót nem mindehol kérik. Így mondható, hogy település függő.

Ha a tulajdonosok kiveszik a hasznot, akkor osztalék adóval jár a pénz kifizetés (2 vagy több tulajdonos kft-k). Egyébként könyvelőnél jártam, nagyon rendesen mindent ami kellett elmagyarázott. Ingyen, bérmentve!

2011. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!