Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégbírósági végzéssel lehet...

Cégbírósági végzéssel lehet számlatömböt vásárolni?

Figyelt kérdés
A napokban alapítottam Egyszemélyes KFT-t és úgy tudtam hogy a bélyegzőm bemutatásával adnak számlatömböt de tévedtem.Pedig egy éve a kereszt apámnak vettem úgy hogy a bélyegzőt bemutattam.Az eladó csak azt hangsúlyozta a nyomtatvány boltban hogy ez így nem hivatalos.Hozzak olyan nyomtatványt amin rajta van az adószámom,mondtam neki hogy ott van rajta a bélyegzőn a cégjegyzék számmal.De azt mondta nem hivatalos.Akkor hogy hivatalos?Valaki tudna nekem segíteni?Én a cégbírósági végzésre gondoltam amit emailban kaptam.Várom a válaszokat.
2011. máj. 7. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már van cégbírósági végzés, akkor már van adószám is. A boltoknak az kell, a bélyegzőn egyébként annak is rajta kell lennie!
2011. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen mint írtam a rajta van az adószámom a bélyegzőn.De azt mondta az eladó hogy az nem hivatalos.Akkor mi a hivatalos?
2011. máj. 7. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:

A cégbírósági végzés a hivatalos.

Az igazolja hivatalosan az adószámod.

Bélyegzőt bárki csináltathat bármilyen cégnévre bármilyen adószámmal.

A bélyegzőn nem kötelező feltüntetni az adószámot (a cég ahol dolgozom, több mint 20 éve működik, egyik bélyegzőjén sincs rajta az adószám, sose volt belőle probléma sem az APEHnél, sem a VPOPnél, sem más hivatalos szerveknél)

Egy ideje már nem is kötelesek bélyegzőt csináltatni a cégek, anélkül is lehet hiteles az aláírás.

Viszont most már a cégbírósági végzés sem elég a számlatömb (nyugtatömb) vásárlásához, be kell mutatni a vásárló (magánszemély) adókártyáját is, és az adóazonosító jelét feltüntetik a számlán. (a múlt héten vettem számlatömböt)

Egy éve sem járt el törvényesen aki kiadta neked a számlát a keresztapád bélyegzőjére. Csak akkor még nem ellenőrizte ennyire a nyomtatvány forgalmazókat a NAV, mint most.

2011. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, és a személyim is kérte.

Itt van az új szabály:

[link]

[link]

2011. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.?Még annyi kérdésem lenne akkor hozzád hogy.A cégbírósági végzést nekem emailban küldte el az a cég ahol alapítottam a KFT-m és ha azt kinyomtatom akkor már adnak nekem számlatömböt?Meg köszönöm a válaszaid.
2011. máj. 7. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:

A másik cégnek akinek vettem (az tavaly alakult) elfogadta az e-mailes cégbírósági kinyomtatott változatát.

Oda már nem is küldtek papír alapút a cégbíróságtól (mint a másik cégnél)

Hívd fel őket előtte telefonon, és kérdezd meg.

2011. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!