Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik az adó visszafizetés...

Mik az adó visszafizetés szabályai, menete?

Figyelt kérdés

sajnos 120.000 ft-ot kell még adóként befizetnem..., mint kiderült rosszul számfejtettek egész évben:( sajna én meg nem figyeltem.

Önadózó vagyok. Meddig kell befizetnem, illetve lehet-e kérni részletfizetési lehetőséget? Valahogy úgy rémlik, hogy csak 100e ft alatt adnak erre lehetőséget...


2011. máj. 10. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Másjus 20 ig kell befizeni. Ha 100 e Ft alatt lenne akkor a bevallás C lapján 4 havi részletfizetést lehet jelölni.

Nos mivel ebben az esetben ,eghaéladja a 100 e Ft-ot, lehet kérni részletfizetést.. az adóbevalással egyidőben be kell adni.

A kérelem lehet kézzel irott is, vagy géppel szerkesztett, a lényeg az hogy be legyen adva. A részletfizetés okát indokolni kell. A beérkezést követően ki fog küldeni az apeh egy jövedelmei helyzetre vonatkozó nyomtatványt több kérdéssel.. amit ki kell tölteni.. és befizetni az eljárási illetéket. 2200 Ft azt hiszem, de ehhez küldi a csekket is.


Az NAV alábbi oldlaán megtalálható a nyomtatvány mint is.. amit ki fog küldeni.

Ha ezt adja be.. akkor egy kört megprósol... Amig az Apeh nem hoz határozatot, addig nem kell befizeni az adót. mert a benntlévő kérelem halasztó hatálya miatt.


Adatlap magánszemély (egyéni vállalkozó) fizetési könnyítésre (fizetési halasztás, részletfizetés) irányuló kérelmének elbírálásához (45KB)

[link]

2011. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget:) De lenne még kérdésem..:) a kérelmet küldhetem egy borítékban az adóbevallásommal? Illetve, láttam, hogy van olyan adatlap is mely a mérséklésre irányul. Nem tudom érdemes-e megpróbálni... Egyedül élek, igaz van 2 munkahelyem, de a nyakamban van egy nagy lakástörlesztő részlet is, melynek havi összege kb. 90e Ft+ biztosítás és a rezsi költségek...stb. és ehhez képest a jövedelmem kb. 165.000 Ft. Tudom így soknak hangzik az összeg, de hitel összege folyamatosan emelkedik.....
2011. máj. 10. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen lehet küldeni a bevallással együtt egy boritékban, igy a bontáskor nem kerüli el egymást a bevallás és a kérelem. Együtt kezelik. Meg kell próbálni.. nincs mit veszteni.

Ha kiküldik az adatlapot.. amit belinkeltem. majd akkor kell alátámasztani a költségekkel.. törl.részlet.. + a rezsi ktg.-ek kimutatása.

Ismerősömnek nem részletfizetést engedtek, hanem teljes egészében elengedték az egész tartozást. Lehet hogy először az elengedéssel kellene próbálkozni, ha nem engedik el, akkor részletfizetésre váltani.

2011. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a kérelmet az adó befizetésének határidejéig beküldeném, és nem feltétlenül a bevallással együtt, inkább külön borítékban, ajánlva.

A leírt gondjait nyugodtan sorolja fel a kérelemben, hiszen indok kell, és ez bizony alapos indok. Hogy "ezer" munkahelye van, azt nem kell beírni, csak hogy kiket (kiskorúakat) tart el egyedül/másodmagával, milyen "kötelező" hiteltörlesztései vannak, rezsi, iskola, óvoda, gyógyszerköltségek stb., hogy a foglalkoztató vonta év közben rosszul az adóelőleget, és az adókötelezettség ellehetetlenítené a családot, a megélhetésüket. Ez ok lehet mérséklésre is, vagy akár részletfizetésre. Részletfizetés esetén készülni kell arra, hogy késedelmi kamatot felszámolnak fel rá.

Én egyszerre kérném a mérséklést és annak részletekben való fizetését is. Ugyis az APEH fogja eldönteni saját közben, hogy méltányosságból melyiket gyakorolja. Hátha bejön mind a kettő.

2011. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettek:) Lehet, hogy inkább a bevallással egybe küldöm, mert akkor egyszerre iktatják.... és persze a mérsékléssel kezdem.

Remélem jól alakulnak majd a dolgok..:) Köszönöm mégegyszer a hasznos válaszokat:)

2011. máj. 13. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!