Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom kötelezni az...

Hogyan tudom kötelezni az előző munkáltatómat hogy kiadja a kilépési papírjaimat? Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

2 hónappal ezelőtt felmondtam, azonnali hatállyal.

Nem kaptam meg a kilépési papírjaimat.

Hiába kértem, nem reagáltak a leveleimre.


Az új munkahelyemen a betanulási időszakot követően, szerződéskötésnél kérték a kilépési papírjaimat is.

Vázoltam a helyzetet.


A HR es beszélt az előző munkáltatóval.

Neki szépen meg is ígérte, hogy meglesznek a papírok a héten.

Természetesen amikor bementem nem voltak ott.



Mit tehetek?


Van valami hivatalos útja , lehetne kötelezni hogy kiadják a papírjaimat?


2011. máj. 13. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ügyvéd

máshogy nem fog menni

:(

2011. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A könyvelőt hívd fel! Meglehet, hogy már postára tette, de az is lehet, hogy a munkáltatód elfelejtett neki szólni. Ha még nem tette postára, beszélj vele, mikor mégy el érte személyesen, úgy gyorsabb.
2011. máj. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen csatlakozom az előző válaszadóhoz.. beszélni kell a cég könyvelőjével, mert ezeket az okányokat Ő késziti el.

Ha ez sem vezet eredményre, akkor vesd fel nekik hogy panasszal élsz.. és a panaszt irásban megküldöd az apeh ( NAV-nak). Ettől a lépéstől szerintem félnek, ugynais egyetlen cég sem szereti ha az apeh figyelmét ráirányitják.

* E-mail küldése


* Közérdekű bejelentés, panasz

[link]


A másik lehetőség.. szintén panasszal élni a Munkaügyi Főfelügyelőségnek..


Tisztelt Üzenetküldő!


Kérjük, hogy ha munkáltatóval szembeni panasszal kíván élni, azt a gyorsabb ügyintézés érdekében a munkavégzés helye szerint illetékes fővárosi, illetve megyei kormányhivatal munkavédelmi és munkaügyi szakigazgatási szervének munkavédelmi, illetve munkaügyi felügyelőségéhez küldje!

A közérdekű kérelmekkel, panaszokkal és bejelentésekkel kapcsolatos eljárásra az európai uniós csatlakozással összefüggő egyes törvénymódosításokról, törvényi rendelkezések hatályon kívül helyezéséről, valamint egyes törvényi rendelkezések megállapításáról szóló 2004. évi XXIX. törvény 141-143. § szakaszai vonatkoznak.


[link]

2011. máj. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy jártunk, nekünk a dolgot a Munkaügyi Felügyelőség 1 héten belül elintézte. Ott jelentettük be a panaszt.
2011. máj. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És ők kitelefonálnak és a munkáltatód azonnal hanyatt homlok szaladt a könyvelőhöz?

Utána milyen volt a hangulat amikor mentél aláírni a papírokat?

Én nem merem felnyomni, mert utána beveri az orromat.

:S

2011. máj. 17. 00:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem. A mi esetünk az volt, hogy a munkátató eltűnt. Nem jelentkezett, nem fizetett, a dolgozók nem tudtak leszámolni. Bejelentette egyik (nyugdíjba vonulós) dolgozó, hogy nem tudja igénybe venni a nyugellátását, mert nem kapta meg a papírokat. Jegyzőkönyvet vettek fel, és fogalmam sincs hogyan találták meg a munkáltatót, de 1 héten belül jöttek a kért papírok postán. Gondolom az APEH-kal karöltve kiszálltak a bejelentett telephelyre, vagy a cégbíróság által bejegyzettek alapján felkutatták? Nem tudjuk, nem is érdekel bennünket, az a lényeg, hogy 2 hónapnyi mérgelődés után 1 hét alatt lerendezték a dolgot. Ennyi.
2011. máj. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Személyesen menjek be a munkaügyi felügyelőséghez?

Akkor hamarabb meglesz a dolog?

2011. máj. 17. 13:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, a személyes intézés lenne a leggyorsabb.
2011. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

na bejelentettem, azt mondták kb 3 hét, de felhívják a munkáltatót és ez általában szokott segíteni, aztán kimennek hozzá, stb.

:D

2011. máj. 18. 01:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Kiváncsian várom a további fejleményt.. légyszi számolj be róla.
2011. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!