Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kértem adójóváírást és nem...

Ha kértem adójóváírást és nem a bank számlaszámomat adtam meg, hanem a címemet, akkor kapok-e vmi értesítést hogy kb. ekkor kapom meg a pénzem?

Figyelt kérdés

vagy majd egyszer kiküldik és kész? hol tudok utána nézni, hogy ki vette fel? (ha pl én nem leszek otthon és velem egy háztartásban élő veszi fel?)

mi garantálja hogy csak én vehetem át ezt az összeget?


2011. máj. 18. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Az apeh-től nem kapsz értesitést. A bevallás benyujtásától számotott 30 nap mulva várható a visszaigényelt összeg.

Ha a postás az előirásoknak megfelelően jár el. akkor nem adja át másnak. Ha nem tartózkodsz otthon amikor a pénz érkezik akkor értesitést kell bedobjon és a postán lehet felvenni, ott elkérik a személyit és a lakcim kártyát az azonositásra.

Én azt tenném, hogy beszélnék a postással, nehogy átadja másnak aki nem illetékes rá, pl. egy háztartásban élőnek.

2011. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valami fogalom-zavar van!

Az egy dolog, hogy kértél adó-jóváírást a munkahelyeden, ez esetben a havi keresetedből ennyivel kevesebb adót vontak, és ennyivel többet kaptál kézhez. Ebben az esetben a postás valószínű, hogy nem fog már vinni semmit!


Ha a bevallásodba most állítottad be a jogszabály alapján járó adójóváírás összegét (mert év közben nem kérted a munkáltatódtól), még akkor is csak abban az esetben várhatod a postást, ha a bevallás legvégén abban a sorban van adat: visszajáró SZJA. És ha beikszelted a megfelelő helyen, hogy a visszajáró adó kiutalását kéred.

2011. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!