Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet, hogy nekem nem is kell...

Lehet, hogy nekem nem is kell benyújtani adóbevallást?

Figyelt kérdés
Nappalis főiskolás hallgató vagyok, a tavalyi évben csak augusztustól végétől volt bejelentett állásom ( diákmeló)...Az Apeh által küldött tájékoztatón az szerepel, hogy akinek a tavalyi évi jövedelme nem éri el a 840.000 ft-ot, annak nem kell beadnia adóbevallást....jól értelmezem ezt?
2011. máj. 19. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ez alkalmi munkavégzésből származik és nem volt mellette más jövedelme, akkor nem kell benyujtást adni.. de ha a diákmeló keretében munkaviszonyban történt.. munkaszerződést kötöttek akkor kell adóbevallást beadni.

De mennyi is az a korlát 2010-ben, amit még nem kell bevallani?


Amennyiben a magánszemélynek alkalmi munkavállalói jogviszonyából és az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelme az egyes időszakokat önállóan vizsgálva nem haladta meg az adott időszakra vonatkozó korlátot, és emellett nem szerzett jövedelmet vagy kizárólag adóterhet nem viselőjárandóságban részesült, abban az esetben mentesül a 1053. sz. bevallás benyújtási kötelezettsége alól. Ezért az adóbevallási kötelezettség vizsgálatakor figyelemmel kell lenni az egyes törvények időbeli hatályára:


- 01.01 – 03.31-ig maximum 882.000 Ft


- 04.01 – 07.31-ig maximum 840.000 Ft


- 08.01 – 12.31-ig maximum 840.000 Ft

[link]

2011. máj. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én is diákmelóztam és nekem kellett adóbevallást csinálnom. Pedig csak 20.000Ft-ot kerestem összesen. Nekem küldött a diák-meló lapot az adóbevallásról...
2011. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Diákmeló szerződéssel, de a kérdéses összeget nem haladta meg a jövedelmem.
2011. máj. 19. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:
A diákmeló szerződés az munkaviszonyos szerződés nem tartozik az alkalmi munkavállalói körbe, ezért kell adóbevallást késziteni.
2011. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!