Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha rossz lakcímet írtam az...

Ha rossz lakcímet írtam az szja adóbevallásra, akkor mi lesz, mi fog történni?

Figyelt kérdés
Átjelentkeztem állandóra máshova, lakcímkártyám is van, csak elfelejtettem ezt, amikor csináltam az adóbevallást és még a régi címem írtam rá rutinból. Ilyenkor mi lesz? Megbüntetnek hamis adatszolgáltatásért?
2011. máj. 24. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Hello! Dehogyis. ha nem kértél vissza adót akkor az ég világon semmi nem történik. Ha kértél vissza adót, akkor irj egy levelet, hogy a kiutalásnál véletlenül rossz cimet adtál meg.
2011. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nem derült ki, hogy a lap alján a visszaigényelhető összeget hová postázzák címet szúrtad el vagy fent a lakcímet. Első esetben a pénz valószínű nem érkezik meg hozzád. Ha visszaigényelnél.

Egyébként az adóhivatal elvileg csak az adószámoddal foglalkozik. A hangyabolyt beolvasva, a lapalján, ha elektronikusan töltötted ki, minden adatod ott szerepel ami kell nekik. Ha hiba van, akkor arra egy csoport van aki elbírálja, hogy behívjon vagy csak egyszerűen javítson az adatokon. Elfogadja a hibát.

2011. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Üdvözlettel az apeh!

Mionimum 3 év börtön te k****g rabló!!!!!

2011. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!