Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » S. O. S. könyvelésbe egy kis...

S. O. S. könyvelésbe egy kis segítséget kérhetnék?

Figyelt kérdés
Mi az hogy saját göngyöleg BETÉTDÍJAS ÁRON? hogy hogy betétdíjas ár? az mi? ez nem értem légyszi segítsetek!!!
2011. jún. 5. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha könyvelő vagy, ez nem lehet kérdés!

Ha nem vagy könyvelő, fogadj egyet!

(A megszerzett tudás a könyvelőknek is pénzbe kerül)

2011. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a " hasznos " választ!

Nem értem hogy ha nem is akarsz segíteni minek válaszolsz egyáltalán?

Tanuló vagyok amúgy. Csak normális válaszokat várok

2011. jún. 5. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, ha diák vagy (ez a variáció nem jutott eszembe), akkor lapozd fel a tankönyvedet a készletek könyvelése fejezetnél. Dolgozz meg a tudásért! Legalább azt illik tudni ebben a szakmában, hogy mit, hol találunk meg!
2011. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mégsem vagy te diák!

Reggel 10 óra óta idáig nem vártál volna a válaszra, hanem régen előkotortad volna a tankönyvből!

2011. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jézusatyaúristen! mekkora egy hitetlen vagy, szerinted mégis mi lennék ha nem diák? vállalkozó? vagy mérlegképes könyvelő? Hidd el tanuló vagyok!!!

és megdolgozok bőven a tudásért hidd el. Feladatokat tudok csinálni enélkül is , ha akarod még kérdezhetsz is. Na leszámítva a személyes sértést:D


A könyvbe megnéztem de alig ír valamit a göngyölegről, tudom, hitetlen válaszadó forgóeszközök és úgy készletek áruk göngyölegek. A tanárunk úgy mondta hogy a gongyölegek ugye megvédik az árut nehogy megsérüljön többek között, de aztán rájöttem hogy elég szerencsétlen megfogalmazás mert a laptopomat kartonok védték meg:D és így ez nem göngyöleg. A könyvünk annyit ír hogy visszaváltani KÖTELES ( bár interneten azt olvastam hogy nem köteles csak a lehetőség adott ez lenne a másik kérdésem, hogy most akkor lehetőség vagy köteles??) meg hogy többször fel lehet őket használni és hogy az áruértékesítést segítik ha jól tudom 2 sor írnak róla a betétdíjas árról említést se tesz, ugyh néztem a szv tv. a 28§ vonatkozik rá sztem, de ettől se lettem okosabb.

a számításnál ugy van hogy pld saját göngy betétdíjas áron 65.000 és mondjuk 80 db van belőle akkor simán elosztom és 700 lesz a betétdíjas ár, tehát ki tudom számolni, de mi az a betétdíjas ár?? Nem találok róla információt. A számítás megy, akár 5-öst is írhatnák a számításból, de de tudni szeretném amit fent felraktam kérdésbe, de nem találok róla infót. Egyáltalán tudsz te segíteni, nem lenne egyszerűbb segíteni ha tudsz, mint itt hitetlenkedni?

2011. jún. 6. 11:06
 6/9 A kérdező kommentje:
ja és hogy ne hitetlenkedj levelezőn tanulok ezért tudok írni 11 kor, mert csak délután megyek dolgozni
2011. jún. 6. 11:08
 7/9 A kérdező kommentje:
* ja és felcseréltem hirtelenjébe a számokat nem 65.000 hanem 56.000 és ugy jön ki a 700
2011. jún. 6. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:

A betétdíjas ár (amennyiért a göngyöleget eladják és amennyiért ténylegesen vissza kell, hogy vegyék) mindig magasabb, mint a tényleges beszerzési ára, így ösztönzik a vevőket, hogy vissza is vigyék. A tényleges beszerzési ár tartalmazza az ÁFA-t is. A fogyasztói ár pedig a tényleges beszerzési ár + árrés.

A göngyöleg betétdíjas árának és a beszerzési árának a különbségét tartják nyilván értékkülönbözet számlán.

2011. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A hitetlenkedő vagyok!

Meggyőztél, bocsánat.

Ez előző által írt válasz kicsit másképpen fogalmazva:

Ha egy üdítőt megveszel kb. 200.- Ft-ért, és a műa. göngyöleget eldobhatod, mert senki nem veszi vissza.

Ha ugyanezt az üdítőt visszaválható üvegben árulják, akkor a vásárláskor fizetsz 200.- + 20.- = 220.- Ft-ot, amikor visszaváltod, a 20.- Ft-ot visszakapod. A 20.- Ft a betétdíj, ami oda-vissza mozog a kereskedőknél.

2011. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!