Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor kell az EVA-t fizetni,...

Mikor kell az EVA-t fizetni, és hány százalékot?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, az EVA negyed évente fizetendő, általában tárgy hó 20-a a határidő, de nem vagyok benne biztos. Jól tudom? Hol tudok utánanézni? Az APEH oldala nem igazán konkrét ebben a kérdésben... :(
2011. jún. 13. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól tudod. A tárgynegyedévet követő hó 12-éig kell megfizetni az első három negyedévre az adóelőleget.


Ha a számviteli tv. hatálya alá tartozol, a tárgyévet követő május 31. a bevallás határideje, és a különbözet megfizetése.

Febr.25. akkor, ha nem tartozol a számviteli tv. hatálya alá.

Mértéke 30%.


Az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló tv-ben tudsz utánanézni.

2011. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mitől függ, vagy honnan tudom megnézni, hogy egy cég a számviteli tv. alá tartozik-e vagy sem?

Tehát ebben az évben a negyedéves adóelőlegek befizetési határideje április 12, július 12, október 12? Jól értelmezem?

2011. jún. 13. 11:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kettős könyvvitelt vezet-e, Ha igen, akkor a számviteli tv. hatálya alá tartozik.

Ha bevételi nyilvántartást vezet, akkor nem tartozik.


Igen, ezek az előlegfizetési határidők.

2011. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha minden negyedévben befizetem az adóelőleget, ami gyakorlatilag az adott negyedévre vonatkozó 30%-os adóösszeg ugye, az utolsó negyedévit is január 12-ig (október; november és december), akkor május 31-ig mit kell megfizetni? Ezt nem értem, vagy nem látom át... :S

Az eddigi válaszokat köszönöm, hasznosak, nem vagyok könyvelő így az EVA törvényt nem tudom megfelelően értelmezni, itt pedig emészthető szövegezéssel kapok választ :)

2011. jún. 13. 12:19
 5/14 anonim ***** válasza:

"Ha minden negyedévben befizetem az adóelőleget, ami gyakorlatilag az adott negyedévre vonatkozó 30%-os adóösszeg ugye"


Hát az EVA előleg megállapítása nem ilyen egyszerű...

Függ attól, hogy bevételi nyilvántartást vezet a vállalkozás vagy kettős könyvvitelt. Mert az egyiknél a kifizetés számít, a másiknál a számla teljesítésének időpontja, illetve, ha nem fizetik ki a számlát 30 napon belül (utalásosra gondolok), akkor azt is be kell venni az előlegbe. És azért sem mindegy, hogy hogy vezeti a könyveit a vállalkozás mert, az egyiknél a számla keltét kell nézni a 30 nap kiszámításánál, a másiknál a teljesítés időpontját.


Előleg: három negyedév után kell fizetni, Nincs jan.12-i előleg. Február 25-én vagy május 31-én van az elszámolás a bevallásban, amikor meg kell állapítani az éves eva-t, levonni az előleget, és a különbözetet befizetni.

2011. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez a rendszer egyébként mióta van így? Mert 2008/2009-ben még biztos, hogy az általam vázolt verzió volt életben, máskülönben édesapám cége komoly APEH büntetést kapott volna :D
2011. jún. 13. 15:33
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor is így volt.
2011. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez akkor mi? Nem értem :(


[link]

2011. jún. 13. 17:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez a feltöltési kötelezettség, amikor a várható adót fel kell tölteni annak 90%-áig év végén.

Ilyen mélységekbe már nem akartam belemenni.

2011. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy a fenébe nem volt büntetés... Mindegy, úgy látom ezt nem fogom megérteni soha :D

Köszönöm a válaszokat! :)

2011. jún. 13. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!