Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződéssel dolgozo...

Megbízási szerződéssel dolgozom,75ezer bruttóból 50-et kaptam kézhez. Keveslem. Ennyi jár?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 22:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak a konkrét választ .

Csak akkor az hogy van, hogy egy ismerősöm 75-ből 62-t kap kézhez?

2011. jún. 21. 19:46
 12/16 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem az előző válaszomban írni, ha nincs 36 órás munkaviszony a megbízási díj mellett, akkor még vonnak 2 % pénzbeni eg.bizt. járulékot is, és így a nettó megbízási díj 50484 Ft lesz.


Az ismerősöd nem tudom, hogy kap 62-t kézhez. Ha a max. nyugdíjjárulék alapot elérte(nyugdíjjárulék vonása esetén van egy felső plafon, amit ha elér, akkor már nem kell nyugdíjjárulékot vonni), és van heti 36 órás munkaviszonya is, akkor is 59000 Ft körüli összeget kell, hogy kapjon.


Úgy tűnik, mintha csak az szja-t vonnák, de ez csak akkor lehetséges, ha ez a 75000 Ft legalább 3 hónapra szól. Ebben az esetben ugyanis nem haladja meg a minimálbér 30 %-át a megbízási díj.

2011. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az emberek egymás között hasonlítgatják össze a béreket, ki mennyit kapott. Pedig nagyon sok mindenen múlik, hogy kinek mennyi lesz a nettója. Például: megbízási jogviszony, vagy munkaviszonyos jogviszony? Ki milyen adókedvezményekre jogosult? Van-e máshol főállása, mennyi ott a ledolgozott munkaideje? Nyugdíjas-e vagy sem? Ha megbízással dolgozik, mennyi időre mennyi megbízási díjat kap? Ez mind-mind befolyásolja a nettó összeget... és még sorolhatnám!
2011. jún. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm munkaviszonyban van így kap 75-ből 62-t.

Én mint írtam megbízási szerződéssel dolgozom.De ugyanannyit dolgozom.Akkor miért vonnak többet tőlem?

2011. jún. 24. 23:53
 15/16 anonim ***** válasza:
mert neked nem jár adójóváírás, neki meg igen
2011. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
értem akkor teljes gááááááááááááááz
2011. jún. 25. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!