Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunka adózásával kapcsolat...

Diákmunka adózásával kapcsolatban lenne pár kérdésem! (? )

Figyelt kérdés

500 Forintos az órabérem (adó nélkül) napi 8 órát dolgozom, heti 5 napban. Ma volt az elszámolás, és szokatlanul furcsának találtam hogy milyen keveset kapok. Eddigi munkám összeszámolva:


500Ft*(9nap*8óra)=500Ft*72ledolgozott óra=36000Ft lenne. Én körülbelül 29.000 Forintot kaptam. A munkabéremből hány százalék adót vonnak le? Illetve hogy megy az adózás?


2011. júl. 1. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Semennyit nem kéne levonniuk. De erről a munkáltatót kérdezd, ne minket, valami mutyi lehet a dologban.
2011. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elszámolást kellett volna kapnod. Azon rajta van minden.
2011. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, a diákmunkánál nem vonnak le, max pár száz forint biztosítást, úgyhogy mképp kérdezd meg a diákszövetkezetnél.
2011. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha munkaviszonyban állsz, akkor a következőket vonják, ha 36000 Ft a bruttó bér:


16 % szja: 7315 Ft

adójóváírás: 7315 Ft, így az szja 0 Ft.

nyugdíjjárulék(10%): 3600 Ft,

egbizt. és munkaerőpiaci járulék (7,5%):2700 Ft

Nettó bér: 29700 Ft.


Attól, hogy diákmunka, ha munkaviszonyból származik, ugyanúgy adózik, mint más bérjövedelem.

2011. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
aha, akkor világos
2011. júl. 1. 18:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ebben az a fura, hogy az emberek fele azt mondta nekem hogy nem kell adót fizetni diákmunkán, a másik meg hogy igen...de eddig meg nem vontak le semmi sose a keresetemből, csak egyszer és az mint kiderült a diákszövetkezetes embereknél lett szétosztva....
2011. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg pont csak adót kell fizetned, de mivel diákként általában minimálbér alatt keresel, az nem adóköteles.

Nyugdíjat viszont nem vonhatnak elvileg, a diákmunka nem számít bele a szolgálati időbe sem.

TB-t meg azért nem, mert azt az állam állja.


Egyedül a diákszövetkezetnek kell egy adott összeget utalni, amiért intézik a munkavállaló ügyeit, de azt meg nem a bérből szokás levonni.

2011. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem adóköteles. Számítanak utána szja-t, be is kell vallani, csak az adójóváírás miatt lesz 0 Ft a levont szja.

Azt sem lehet kijelenteni, hogy "Nyugdíjat viszont nem vonhatnak", mert ez attól függ, milyen jogviszonyban dolgozik a diák.


[link]

2011. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsónak teljesen igaza van. Az, hogy mit vonnak és mi után, kizárólag attól függ, hogy a diák milyen jogviszonyban végez munkát az adott foglalkoztatónál/munkáltatónál.

A kereset adóköteles, maximum az adóalap- vagy adókedvezmények miatt lesz a fizetendő adó/adóelőleg 0 Ft.

Munkaviszonynál kell vonni a járulékokat is, ezáltal biztosított lesz a diák. Az megint már, hogy valaki a szakmai gyakorlatát szerzi meg, vagy az iskola köt egy szerződést a céggel, hogy nyáron foglalkoztatja a diákjait. Ebben az esetben megint más a helyzet, mások a levonandó terhek is.

Tehát mindig a "jogviszony" határozza meg ezt a dolgot.

2011. júl. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!