Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól tudom, ha táppénzre...

Jól tudom, ha táppénzre megyek és előző évben GYEDEN voltam, akkor idén a táppénz kezdetén megnézik, van-e 180 bérezett napom és ha van, akkor abból számolják a táppénzt?

Figyelt kérdés
Volt ebben vmi változás? Mi számít bérezett napnak, beleszámít-e a betegszabadság és a szabadság is?
2011. júl. 2. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Bérezett napba beleszámít a betegszabadság, és a szabadságos napok is, hiszen kaptál rá díjazást, ami után vonták a járulékokat. A többi kérdésedre utána nézek a válasznak, mi hogyan változott.
2011. júl. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha 2011. évben mész táppénzre, akkor az irányadó időszakod az előző év (2010.) lesz. Ebben az évben kell, hogy legyen legalább 180 naptári napi jövedelmed. Ha nincs, akkor a táppénz kezdő napját megelőző 180 napot veszik figyelembe. Ha egyik időszakban sincs 180 napod, amiből a táppénz kiszámíthatnák, akkor a táppénzre jogosultság kezdő napján érvényes mimimálbért veszik alapul. Viszont, ha azért nem volt 180 napod, mert thgy-ban, GYED-ben részesültél, akkor a korábban folyósított ellátás alapját képező összeget veszik figyelembe, ha ez a minimálbérnél kedvezőbb.

A 180 napnak nem kell folyamatosnak lennie, csak az alapján képező biztosítási időnek. Tehát lehet közte táppénz, fizetés nélküli szabadság, csak az a lényeg, hogy 180 fizetett nap legyen valahol.

Remélem érthető voltam.

2011. júl. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm. :)))
2011. júl. 5. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!