Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját készítésű dolgaim...

Saját készítésű dolgaim eladását hogyan tudnám legálisan csinálni?

Figyelt kérdés

Interneten árulom őket, de nem fizetek utánuk semmit.

Havonta kb. 20 ezret keresek vele, de ez nagyon változó.

Vállalkozói engedély kellene hozzá? Úgy hallottam ez elég drága.

Vagy elég ha adószámos magánszemély leszek? Ehhez mi kell? Utána tudok számlát adni? Milyen költségeim lennének?

Diák vagyok és semmi más keresetem nincs.


2011. júl. 6. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem éri el a 300e-et az éves bevétel belőle, akkor úgy tudom nem kell adózni utána. Sima adóbevallásba beírható. Diáknak olcsóbb a cégalapítás, de szerintem akkor érdemes, amikor már eléri a megfelelő szintet a bevétel.
2011. júl. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem adóbevallásom sincs. Azt hallottam, hogy valaki eladott valamit azon az oldalon keresztül, ahol én is árulok, és megbüntették 30.000Ft-ra. Nem tudom, hogy igaz-e.

De akkor honnan tudják, hogy én mennyit keresek ezzel évente? Több oldalon keresztül is adhatok el, és nem fogják kinyomozni.

2011. júl. 6. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Voltak ellenőrzések a vaterán az biztos. Kérj tanácsot a helyi apehtól, vagy egy könyvelőtől. Nekem is van webáruház, én küldök számlát, de nem ez a fő tevékenységem. A nav elvileg csinálhat online próbavásárlást.
2011. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy vállalkozói, vagy ha a tevékenység engedi, akkor adószámos magánszemélyként csinálhatod.

A vállalkozói maga nem drága (ha nem kéred papír alapon az igazolványt, akkor ingyenes), de ha nincs legalább heti 36 órás munkaviszonyod, nem vagy nappali tagozatos tanuló/hallgató, vagy nyugdíjas, akkor legalább a mindenkori minimálbér után meg kell fizetned a járulékokat (a bérből levonandókat és a bér után fizetendőket is) és a tényleges jövedelemkivét után az SzJAt (alkalmazotti kedvezményt nem érvényesíthetsz) Ha nappalis diák vagy, akkor csak a tényleges jövedelemkivét után kell járulékokat és adót fizetni.

Ha adószámos magánszemélyként csinálod, akkor az APEHtől kell adószámot kérned (a honlapjukon fenn van a nyomtatvány amin kérheted)

Mindkét esetben tudsz számlát adni.

Céget nem érdemes alapítanod.

Az adómentes bevétel csak arra érvényes, ha a saját megunt/nem használt ingóságaidat adod el (pl. vettél magadnak egy nyakláncot, de akármiért eladod) Amit direkt azért készítesz, hogy eladd, az már üzletszerű tevékenység és az első fillér jövedelemtől bevallás- és adóköteles.

Akárhány oldalon adhatsz el, az APEH ki tudja nyomozni. Rögzítve vannak az eladásaid, az oldalt üzemeltető pedig az APEH kérésére köteles adatot szolgáltatni rólad. Azaz, ha egyszer is látja valahol a neved, mint eladó és rád száll, felszólítja az oldalakat, hogy 5 évre visszamenőleg szolgáltassanak adatot az eladásaidról. Még csak nem is saját maga keresgél, ha már akar valamit tőled.

2011. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nappalin tanulok, de nincs mellette semmi más munkám. Azt olvastam valahol, hogy az asz.-os magánszemélyként akkor lehet így eladni, ha van mellette állandó munkahelyem is.

És hogy így se biztos, hogy elfogadják.

A vállalkozói meg túl drága szerintem, akkor is ha nem adok el. 35.000Ft/ hó, vagy valami ilyesmiről hallottam. Ez több, mint amit keresnék vele.


Ha megbüntetnének, akkor mennyit kellene fizetnem. Lehet jobban megérné, hogy addig csinálom, amíg nem szólnak. Utána megint nem tudom mi lenne.

2011. júl. 8. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló jól tudja a dolgokat. Adószámos magánszemély lehet bárki, aki olyan tevékenységet végez, amihez kötelező, vagy csak ki lehet rá váltani, nem kell hozzá munkahely! Ilyen lehet például, ha valaki a lakását kiadja bérletbe (albérletbe).

Egyéni vállalkozóit ne váltsál, az "nagyon drága" dolog, pont a fent leírtak miatt.

A rizikózást pedig alapból nem ajánlom, lehet, hogy egy darabig "eldöcögsz" minden gond nélkül, de ha egyszer megütöd a bokád, akkor viszont nagyon megütheted. Nem biztos, hogy megéri. Nem mindig azt kell nézni, hogy másnak milyen szerencséje volt. Járhat még ő is nagyon rosszul, csak kicsit később...

2011. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor ezt hogy értsem? "van biztosítási jogviszonyuk, tehát rendelkeznek bejelentett munkaviszonnyal"

Nem tudom mi az a biztosítási jogviszony. Az befolyásol valamit, hogy én még eltartott vagyok?

Olvasgatok fórumokon utána, hogy hogy is van ez, de így is homályos nekem.

Ez pedig kicsit ijesztő " Adószámos magánszemélyként is ki kell állítani számlát a megállapodott díjról. A kiállított számla összegéből azonban a megbízódnak kötelessége befizetni az SZJA-t és a 11%-os egészségügyi hozzájárulást, ha az összes havi jövedelmed nem éri el a minimálbér 30%-át, ha eléri, akkor pedig tb járulékot kell fizetnie. Összesen cirka 50%-a díjnak elmegy adóra, járulékra. "

"Hallgatói jogviszony mellett jobban megéri az egyéni vállalkozás, hiszen nincs járulékfizetési kötelezettséged (kivéve a tételes egészségügyi hozzájárulást, ami nem vészes). Ezzel lényegében a legkomolyabb terhet jelentő állandó költség szűnik meg. Ennek kiküszöbölésére szokták használni az adószámos magánszemély formát, ami után több adót kell befizetni (jóformán a bevétel fele adó), de legalább nem kell minden hónapban rendszeresen. Ez esetben felesleges az adószámos magánszemély formát választani. "


Fele pénzt elveszik, ha van rendesen eladásom? És az mennyire számít, hogy külföldieknek is adok el?

2011. júl. 8. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:
A felsőoktatási hallgatói jogviszony az egy állásnak minősül, mert fizetnek utánad tb-t, ilyesmit. Tehát te olyan vagy, mint egy alkalmazott, akinek van főállása. Én úgy tudom, hogy ha egyéni vállalkozó lennél,akkor nincs igazán költséged vele.
2011. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És ha én még csak középiskolás vagyok? Jövőre érettségizek.

A szüleim viszont nem akarják, hogy adózzak. Az mondják, akkor nem kapnának utánam családit. Őket nem nagyon érdekli az se ha megbüntetnek.

2011. júl. 8. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!