Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan igényelhető esetünkben...

Hogyan igényelhető esetünkben az adókedvezmény? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Párommal nem vagyunk házasok,de van egy közös gyermekünk,és most tervezzük a második közös gyerkőcöt.Én viszont hoztam a kapcsolatba a fiamat,akinek az apjával szintén nem voltunk összeházasodva.A legutóbbi adóbevallásnál a párom nem vehette igénybe a fiam után az adókedvezményt,hiába élünk mind a 4-en egy háztartásban.Csak a közös gyermekünk után.A fiam apja külföldön él,ő nem venné igényben itt az adókedvezményt.Kérdésem,hogyan tudná a párom mind a két (ha minden jól megy mind a 3) gyerek után kérni az adókedvezményt? Köszönöm a válaszokat előre is.
2011. júl. 19. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A családi kedvezmény alapból a vér szerinti szülőnek jár, aki jogosult a családi pótlékra. Év közben az élettárs nem veheti igénybe, csak a saját gyermeke után. Viszont én tudok egy olyanról, hogy év végén az élettárs is jogosult arra az összegre, amelyet a vér szerinti (tehát a másik szülő) nem tudott igénybe venni, mivel nem volt annyi jövedelme, hogy ezt meg tudja tenni. Még az APEH honlapon olvastam valahol.

Utánakeresek, hogy tutira menjünk a dologban.


Tehát az biztos, hogy év közben nem lesz rá módja. Az év végi bevallásosat pedig még ma megnézem, holnap jelentkezem!

2011. júl. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy,köszönöm szépen!!!:-) Egyébként,ha házasok lennénk,akkor más lenne a helyzet?
2011. júl. 20. 07:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan. Nálunk is a cégnél rögtön mindenki házasodni akart emiatt. Szerintem nem eszik olyan forrón a kását. Utánajárok, mert itt is sokakat érint majd a dolog.

Remélem jó hírrel fogok szolgálni.

2011. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok:-) Köszönöm!!
2011. júl. 20. 08:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kellett holnapig várni.


Úgy van, ahogy mondtam. TEhát év végén az adóbevallásban az élettárs is igénybeveheti a nem vér szerinti gyermek után a családi kedvezményt akkor, ha:


- saját háztartásában neveli (egy a lakcímük)

- nem veszik igénybe az egyedülállónak járó magasabbh összegű családi pótlékot az után a gyermek után.


De csak év végén jöhet ez szóba a bevallásban.


Belinkelem az adóhivatal magyarázatát is.

Ez a törvényi hely az SZJA törvény 29/B. §-ának (1) bekezdésében van benne. Erre ad tájékoztatást az adóhivatal.

[link]

2011. júl. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor egyszerűbb,mint gondoltam:-)Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!! Minden jót Neked!:-)
2011. júl. 20. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!