Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell adókártyát csináltatni?

Hogy kell adókártyát csináltatni?

Figyelt kérdés
én még nem kaptam és nem tudom hogy hogy kell?bemegyek az apeh-hoz és utána mit hogy meg minden..mennyi időbe tart?munkához kéne adószám...
2011. júl. 25. 16:16
 1/3 whitenigga ***** válasza:
88%

Helohelo!


Így van, megkörnyékezed az APEH épületét; majd ott közlöd a potenciális ügyintézővel, hogy mi a pálya! Én így jártam el, de vannak olyan APEH hivatalok is, ahol sorszámot kell kinyerni az automatából. Ha látsz ilyet, akkor odaosonsz a szóban forgó objektum elé, és értelemszerűen kiválasztod a téma tárgyát képező ügyet!

Ezt követően kapsz egy sorszámot, ez a szám fog felvillanni egyszer csak a falra helyezett kijelzőn, ez jelzi, hogy szabad a pálya. 5perc-5óra időt szánj rá, mert órabérben fizetik az ügyintézőket! :D

Tudtommal nem kell fizetni érte, de azért legyen a birtokodban néhány ezres, max eliszod később!

Természetesen az összes hivatalos iratod legyen nálad; és ha minden rendben megy, akkor kipostázzák kb. egy héten belül a tartózkodási helyedre az adókártyát!

Ez a helyes eljárás, ez alapján csapasd! :D

2011. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kedvem lett az első válaszától. Komolyan sok ilyen ember kellene, mint Te. De a válaszodhoz annyit fűznék még hozzá, hogy 2200ft-ot fizettem. Ott helyben fizethetsz bankkártyával (készpénzzel nem lehet), vagy kapsz egy csekket, befizeted és visszamész. Mondjuk a lányomnak azt hiszem első kártyaigénylésnél nem kellett fizetni érte, igaz meg sem kapta a kártyát :(
2011. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 whitenigga ***** válasza:

Köszönöm a dicsőítő szavakat, kedves második válaszoló! :D

Első kártyaigénylésnél valóban nem kellett fizetnem, csak az utóbbi időben arra lettem figyelmes, hogy egyre több termékért/szolgáltatásért fizetni kell, amiért korábban nem.

Újraigénylés, illetve megújítás esetén fizetni kell; bár lehet hogy utóbbi tétel paradoxon, mivel az adókártya elhagyásig érvényes. :D

2011. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!