Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Sajnos elmaradtam 2 havi...

Sajnos elmaradtam 2 havi járulékos költséggel (EV). Nagy bajban vagyok?

Figyelt kérdés
ahogy tudom pótolom, de az utolsó kettőt nem tudtam kifizetni. 2x34ezer ft (tb+nyugdij)
2011. júl. 26. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Lelőni nem fognak érte.

Kérjél halasztást, vagy részletfizetési lehetőséget a NAVtól. Fenn van valahol a honlapjukon a megfelelő nyomtatvány. Ha nem találod, akkor írsz nekik egy levelet, amiben kéred a halasztást/részlet fizetést, és erre kiküldik a nyomtatványt.

2200 forint az illetéke.

A késedelmes napokra késedelmi kamatot számolnak fel.

2011. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2011. júl. 26. 19:29
 3/7 A kérdező kommentje:
ja, és igy mehetek még orvoshoz?
2011. júl. 26. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz orvoshoz, mert nem azt nézik, hogy be van-e fizetve a járulék, hanem azt, hogy be vagy-e jelentkezve az APEHhoz.

Ha táppénzre mégy, nem kell fizetned magad után a táppénzes időre a járulékokat, első naptól táppénz jár neked (nincs betegszabadság) és a táppénz egyharmadát sem kell utólag megfizetned az APEHnek (mint a munkáltatóknak az alkalmazottak után) Abban a hónapban, amikor táppénzen vagy, az adójóváírás (12100 Ft/hó) is jár neked. Ha pl július 27-től aug. 11-ig táppénzen vagy, nem kell megfizetned fél havi járulékot, és 2 hónap adójóváírást vehetsz majd igénybe az éves adóbevallásnál.

Ha esetleg olyan a vállalkozásod, hogy több hónapig holtidő van, érdemes szüneteltetned a vállalkozást (mint EV, ezt tavalytól megteheted)

2011. júl. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, épp ezért sodródtam bajba, szüneteltetnem kellett volna, nyáron ahogy mondod, holtidő van. de nem tudtam, milyen procedúrával járna az egész. lehet 1 hónapra is szüneteltetni? nagyon köszi a válaszod, hasznos volt :)
2011. júl. 27. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:

A minimum egy hónap.

Ez alatt nemcsak járulékokat nem kell fizetned, de az egészségügyi szolgáltatási hozzájárulást (ami most havi 5100 FT) sem, mert passzív jogon 45 napig jogosult vagy az eü ellátásokra.

De ha csak egy hónapról van szó, inkább írasd ki magad táppénzre. Már 2 hét táppénzzel is ott vagy kb, mintha egy hónapig szüneteltetnéd.

2011. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen, erre gondoltam igazából, mert most lett valami bajom amúgy is.


egy éve nem voltam szabin, egyszer voltam beteg 2 hétig, és nem tudtam, hogy vállalkozónak is van táppénz, nem mondta a könyvelőm :( nagyon sokáig éreztem azt a 2 hetet.

2011. júl. 27. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!