Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az internet Adóhonlapján ha...

Az internet Adóhonlapján ha valakinek van ügyfélkapuja akkor tényleg mások tartozását név és pénz alapján láthatják?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 10:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Van Adó és illeték tartozásom.A nevelőfaterom azt mondja hogy ő az interneten látta az én tartozásomat az adóhivatal honlapján.Azt mondta akinek van valamilyen ügyfélkapuja az belép és mindenkinek a nevét és a pénzt látja mennyivel tartozik. Név.....Ft.......Tartozási ok. Körülbelül így gondolta. Szerintem nem látni nyilvánosan de ő ezt állítja és kíváncsi lennék rá tényleg lehet-e látni mások tartozását.Mi anyuval nem akartuk elhinni.Én arra gondolok kutatott a szobámban és megtalálta a levelemet.Ha tényleg tudjátok hogyan kell megnézni írjátok meg légy szíves.Ha nincs ilyen azt is.Előre is köszi a válaszokat.
2011. aug. 3. 10:06
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy ilyen cikket olvastam: A listára a magánszemélyek 10 millió forintot, más adózók 100 millió forintot meghaladó összegű adóhiány esetén kerülnek fel. VALÓBAN ÍGY VAN?
2011. aug. 3. 10:09
 3/7 A kérdező kommentje:
dE NEKEM CSAK 180 000 TARTOZÁSOM van.
2011. aug. 3. 10:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem látható, szívattak.
2011. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

10 millió fölötti adótartozók listája van csak. Az alatt nincs, mivel gondold el, hogy milyen hosszú lenne:)

Ahhoz, hogy ezt megtekintsd, nem kell ügyfélkapu. Bárki megnézheti, ha felmegy az apeh honlapra. Név, lakcím szerepel csak, összeg nem. A jelentős (100 millió feletti) tartozóknál már ott van az összeg is.

Ha ügyfélkapud van, akkor csak és kizárólag a saját dolgaidat tudod megnézni, másnak az adófolyószámláját nem, és egyéb dolgait sem.

2011. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak a sajátodat láthatod, ha saját magadnak igényeltél az okmányirodában minden iratod bemutatásával ügyfélkapu kódot, és adtál meg jelszót. Én is csak a saját tartozásomat láthatom, csak a saját ügyfélkapumba léphetek be, mivel csak annak ismerem a felhasználó nevét és jelszavát. Úgyhogy ne aggódj, ott nem láthatja a tartozásodat, viszont levélben kiküldi az APEH minden évben a tartozás összegét, plusz októberben rárakja az előző éves büntetőkamatot és annak az értesítőjét ő átveheti, és megnézheti. Minden év novemberében küldi ki a NAV (APEH).
2011. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!