Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kb 200ezer lesz az idei...

Ha kb 200ezer lesz az idei befizetett adóm (gyed), akkor az adójóváírást+ az egészségpénztári befizetéseim után a visszatérítést ÖSSZESEN 200ezer értékben tudom igénybe venni?

Figyelt kérdés

vagy csak annyit igényelhetek vissza az egészségpénztári befizetéseim után, amennyi a 200ezer-jogosult hónapi adójóváírás?

nagyon sok pénzt fizettem be egésszégpénztárra, a max visszaigényelhető összeget tudnám kérni az apehtól(nav) az egésszégpénztáramra utalni....ezt megtehetem vagy csak annyit kérhetek utalni amennyi pénz marad a befizetett adómból mínusz az adójóváírás?


2011. aug. 16. 09:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy kérhetem az összes josogultsági hónapra,ami nekem 12 hó az adójóváírást és a max egészségpénztári visszaigénylést is akkor is, ha ezek együttes összege több, mint az éves befizetett adóm?
2011. aug. 16. 09:13
 2/3 anonim ***** válasza:
Te magad válaszoltad meg a kérdést. Adóvisszatérítést kapsz. Hogy kérhetnél vissza többet mint amennyit befizettél?
2011. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az adójóváírásra 12 hónapra leszel jogosult, ez összesen 145200 Ft.

A maradék 54800 Ft összeg erejéig kérheted a jóváírást az egészségpénztári számládra.


Jelenleg a befizetett összeg 20 %-a (max 100e) kérhető jóváírásként. Ha kevesebb mint 274000 Ft-ot fizettél/fizetsz be a számládra, akkor az összes kedvezményt igénybe tudod majd venni.

274ezernél többet viszont nem érdemes idén befizetned, mert úgy sem kapsz rá kedvezményt!

2011. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!