Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbüntethetnek? Nagyon fontos!

Megbüntethetnek? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
17éves vagyok. fagyizóban dolgozok. Tegnap két adóellenőr volt nálam és fagyit vettek. Állították, hogy nem adtam nekik blokkot, végül addig győzködtek, hogy el kellett foganom, hogy így történt...a papírra azt írták, hogy 18 éves vagyok, tehát nagykorú. Közben én még csak 17 vagyok..kiskorúakat is megbüntethet az APEH?
2011. aug. 18. 21:17
1 2
 1/15 tetro ***** válasza:
nem fognak téged megbüntetni. a tulajt fogják, ő meg aztán kirúg, mert nem adtál blokkot.
2011. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért ,ha adtál blokkot, az úristen sem kellene, hogy meggyőzzön, hogy nem adtál. Ez a főnöködnek nem kevés pénzébe fog kerülni, amit kétlem, hogy jó néven vesz.
2011. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nekem azt mondták, hogy engem büntetnek 10-50000Ftig terjedő

összeggel. amikor mondtam, hogy nem ismerem el, hogy így volt csak annyit mondtak, hogy gondoljak bele...az ő szavuk az enyémmel szemben.

2011. aug. 18. 21:40
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha 18 lettél volna és nem tudnád igazolni és a pénztárgépbe sem lenne benne akkor bűntethetnének,d e így a főnöködet fogják, mert 17 vagy és ki kell hogy rúgjon sajnos.
2011. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
De adtál blokkot vagy nem???!!! Mert ha adtál és azt mondtad hogy nem, akkor oltári nagy marha vagy, már bocs!
2011. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
adtam blokkot. meg is volt a blokk. amikor kérték odaadtam nekik. de állításuk szerintem nem telt el 2 perc a vásárlás óta (pedig k*urvára eltelt!!!), azt mondták ezt valószínűleg egy másik vásárló hagyta itt...
2011. aug. 18. 21:48
 7/15 anonim ***** válasza:
Volt-e tanú minderre? Mert nagyon úgy néz ki, veled akarták a napi büntetési kvótát elérni. Ha így történt, nagyon szemetek volta. Ezt, ha igazolni tudnád tanúval, nem tűri azért az APEH.
2011. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha megvan az ipari kamera azzal tanísatnai tudod hogy adtál számlát
2011. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ez Neked egy tanulópénz volt. Soha, de soha nem írj alá olyan papírt, amivel nem értesz egyet, még ha a amerikai elnök ijesztget Téged atomtámadással, akkor sem. Ha összeszarja magát az adóhivatal, akkor sem tud tenni ellene semmit. Így vannak a dolgozók is a munkáltatóval szemben. Beijesztik őket, aztán meg sem nézik mit írnak alá. Egyébként a korodat tudod utólag is igazolni adott esetben, hiszen valamilyen jegyzőkönyv-féle készül az esetről.

Sajnálom, hogy így jártál, már csak abban reménykedhetsz, hogy viszonylag kis mértékű lesz a büntetés, amit kirónak Rád.

Máskor légy résen! Nem kell mindenkitől berosálni...

2011. aug. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A büntetésnél nem számít, hogy 17, vagy 18 éves vagy-e.

A munka törvénykönyve szerint 16 év fölötti vállalhat munkát. Ha 93ban születtél, akkor 18 évesnek kell írnia a jegyzőkönyvbe, ha 94-ben, akkor 17-nek.

Mutatták az igazolványukat?

Kérték tőled a jegyzőkönyvezésnél, hogy igazold magad bármilyen igazolvánnyal?

Hagytak nálad egy példányt a jegyzőkönyvből?

Ezeket nekik is meg kellett tenniük az eljáráskor.

Ha a nyugtaadási kötelezettség megszegése miatt (nem adtál blokkot) büntet, mindkettőtöket büntethet, a munkáltatót is és téged is. Hiába nem töltötted be a 18-at, elmúltál 16, munkaviszonyt létesíthetsz (a büntethetőségi határ pedig csak 14 év)

"adtam blokkot. meg is volt a blokk. amikor kérték odaadtam nekik"

Blokkot kérés nélkül kell adnod, sőt akkor is kell adnod, ha a vásárló azt mondja, hogy nem kér blokkot.

"de állításuk szerintem nem telt el 2 perc a vásárlás óta (pedig k*urvára eltelt!!!)"

Ez így elég érthetetlen, hogy mit akarsz írni. Ha arra gondolsz, hogy mikor adtad a blokkot: a blokkot a pénz átvételekor kell adnod: beütöd a pénztárgépbe a vásárlási összegeket, megmondod a fizetendő összeget, a vásárló ad valamennyit, ha akarod ezt az összeget beütöd a pénztárgépbe, ekkor a gép kiszámolja a visszajárót, kiadja a nyugtát, te odaadod a visszajárót és a nyugtát a vevőnek.

2011. aug. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!