Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felszámolás alatt mi a teendő?

Felszámolás alatt mi a teendő?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok, levelet kaptam a munkahelyemtől, hogy felszámolás alá kerül (jogutód nélkül megszűnik), a munkaviszonyom még fennáll, majd jelentkeznek.

1. Mi a teendőm: ha szeretném a felmondást közös megegyezéssel, akkor jeleznem kell az igényemet - bent maradt szabadságokért?

2. Jár végkielégítés, ha közös felmondás van?

3. Ha kivárom a cég végét, amíg végleg megszűnik, akkor kapok pénzt, vagy már ne reménykedjek?

Mi a legjobb megoldás ilyenkor?

Köszönöm szépen.


2011. aug. 23. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha közös megegyezéssel mész el, akkor alapból nem jár a végkielégítés, a bentmaradt szabadság viszont igen.

Te felmondási tilalom alatt állsz, tehát a munkaviszonyod a felszámolás jogerős befejezéséig fennáll. Attól kezdve automatikusan megszűnik. Akkor jár a szabadság, a végkielégítés (ha egyébként is járt volna). Egy felszámolás többnyire 2 év. Ha nincs a cégnek bevétele, amiből fedezné a fenti költségeket, akkor a bérgarancia alapból kell, hogy lehívja az összeget a felszámoló biztos. Lehet, hogy ajánlgatni fogják a közös megegyezést, pont azért, hogy végkielégítést ne kelljen fizetni. Neked kell eldönteni, hogy mit lépsz.

2011. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Azzal "ijesztgetnek", ha kivárom a cég végét, akkor nem fognak tudni már fizetni, még a bent maradt szabikat sem.

Sok helyen olvastam ilyesmit. Ezért gondoltam, hogy jobb a közös megegyezéssel történő felmondás, mert úgy biztosan jár a pénz.

Most még gyeden vagyok a 2. babával, tervezünk 3. babát is (úgy, hogy a gyedbe beleszüljek). JÓ lenne, ha a 3. babára is kapnék tgyást/gyedet. Ha még él a cég, akkor ezek járnak is (amikor megszülök).

Ez esetben te mit tennél? Elfogadnád a fix pénzt a közös megegyezéssel, vagy kivárnál?

Köszi, ha még visszaolvasol.

2011. aug. 23. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehezet kérdeztél.


Jópofa leszek, de én lehet, hogy aláírnám a közös megegyezést (mivel nem mondhatnak fel), de csak úgy, hogy igényt tartok az egyébként is járó juttatásokra is. Mintha a cég mondott volna fel. Szabadság-megváltás alapból jár, de kérném a végkielégítést is. Persze mindez írásban legyen lefektetve, hogy ebben állapodtatok meg!

A közös "felmondás" (ez az, ami nem létező fogalom - az közös megegyezéssel történő munkaviszony megszűntetés) esetén az van mindig, amiben írásban megállapodtok, bármi legyen is az.

Viszont arra gondolj, hogy ebben az esetben nem biztos, hogy a thgy. és GYED kívánalmad teljesülni fog.

Nem biztos, hogy minden összejön. Előre pedig senki nem fogja tudni megmondani, hogy mikor járnál jobban...

2011. aug. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!
2011. aug. 24. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!