Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol vehetek számviteli bizonyl...

Zsuzsanna777 kérdése:

Hol vehetek számviteli bizonylatot? Mi a száma? Vagy van-e más ismertebb neve?

Figyelt kérdés

Ha nyomtatványboltokban nincs.A számát nem tudom, és lehet van más neve és azon közismertebb.Apehnál mondták számviteli bizonylatot vegyek.Csak nincsen sehol.

Köszönöm a választ előre is!


2011. aug. 23. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Számviteli bizonylat több mindent takarhat: számla, nyugta, akár egy adás-vételi szerződés is lehet számviteli bizonylat.
2011. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
számla,nyugta amihez szükséges.állitólag pl. a vaterán ezzel lehet kevés dolgot eladni.saját adóazonositómmal.apehnál mondták ezt vegyek hozzá.csak bejártam pár nyomtatványboltot és nincs .
2011. aug. 24. 05:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de elolvastam a mostani kommentedet többször is, de nem igazán értem, mit akarsz mondani.


Ha a vaterán akarsz értékesíteni magánszemélyként nem üzletszerűen, tehát csak a saját dolgaidat adogatod el, akkor nem kell hozzá nyomtatványboltban venned semmilyen nyomtatványt, és adómentes 800ezer Ft/év bevételig. Ehhez számviteli bizonylat lehet a bankszámlád, amin megjelenik a bevétel, ha utalással fizetnek.


Ha üzletszerűen akarsz értékesíteni, ahhoz vállalkozóvá kell válnod. Akkor kell számlatömb is, mert akkor számlát kell kiállítanod, és ebben az esetben az a számviteli bizonylat.


Tehát a számviteli bizonylat egy gyűjtő fogalom-több mindent takarhat-ezért így nem is fogod megtalálni a nyomtatványboltban.

2011. aug. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Az a baj,hogy eddig mindenki mást mond.Van aki azt, hogy havi 16 ezer ft-ig lehet eladni a vaterán,van aki évi 200 ezer ft-ig ami a bevételi és eladási ár különbözete.Most az adóhivatalban azt,hogy adóazonositómmal adhatok el,csak vegyek számviteli bizonylatot ,ha kevés eladásom van.Vagy amig be nem indul az üzlet.Ha jobban elindul akkor ki kell váltanom a vállalkozóit.E havi eladásom 5000 ft.Most erre váltsam ki?Főleg a gyes mellett.Ezért kérdezősködöm.

Sajnos mindenki mást mond.Az apehnál is az ügyintéző nem tudta, megkérdezte a főnökét.Az üzente nekem ezt a bizonylatot.Vezessem magamnak mit adtam el és 3 havonta az adóazonositómmal csekken fizessem be a bevételi ár és eladási ár különbözetének 16 %-át.

Nem szeretnék majd a későbbiekben magamnak gondot még ebből is,de sajnos mindenki mást mond.Szerintem ha bemegyek az apehba megint, ott is megint mást fognak mondani.

2011. aug. 25. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!