Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az internetes másodállásomból...

Az internetes másodállásomból (gépelés) szerzett havi kb.10 Ft jövedelmemet az adóbevallásnál fel kell tüntetnem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom de arra kíváncsi lennék hogy mivel keresel 10000 forintot?nekem is kéne valami.
2011. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, fel kell tüntetni. Ha csak egy forintot keresnél, akkor is fel kellene.
2011. aug. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! 200.000,- Ft jövedelemig nem kell adózni. Itt az APEH tájékoztató, érdemes végig olvasni:


[link]


Üdv!

2011. aug. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok, most vettem észre, hogy nem kereskedelemből származik a jövedelem, így az APEH tájékoztató erre nem vonatkozik! Bocs!
2011. aug. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy be kell vallani, ha "hivatalosan" nyomon követhető.
2011. aug. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Be kell vallani, behalsz de még az ösztöndíjat is be kell vallani...:S - vagyis anno én ezen kiakadtam.


Amúgy meg iszonyat hogy a csóró népnek ügyeskednie kell hogy kenyér jusson az asztalra, ne menjen tönre a vállalkozása. És mint egy spirál egyre többen fognak csalni rákényszerítve az addig tisztességesen adózókat is hogy versenyképesek vagy egyáltalán működőképesek maradhassanak.


Persze az állam szajkózza hogy ennyi meg ennyi milliárd hiány van adócsalás miatt, kérdezem én, vajon ha kisebb lenne az adó és netán a büntetés súlya nagyobb - jelenleg ez fordítva áll- hányan kockáztatnának meg egy hideg kis börtönt azért a pluszpénzért?


Egyébként meg rövid történet a kanadai franciákról akikkel egyazon retro máv kocsiban utaztunk és beszélgettünk. Amikor megmutattam nekik hogy mennyi az áfa a jegyen a lány anyja teljesen kiakadt - gondolom azt is látta hogy nem a MÁV-ba megy a pénz. Elmondása szerint

náluk anno azért voltak tüntetések mert vmi 6%-ra akarta a kormány emelni az áfát. Szerintem mi magyarok 2 napig áhítattal imádkoznánk két kezünket összerakva megköszönvln ha 6%-os áfa kulcsot vezetnének itt be...

2011. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!