Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vásároltam 8040 Ft értékben,...

Vásároltam 8040 Ft értékben, kértem számlát, majd elkértek még plusz 1600 forintot adókötelezettség címén. Szabályos ez? Lent részletesen.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vásároltam egy őszi ruhaegyüttest, ami 8040 Ft-ba került. Kértem róla számlát, amire szépen ráírták a ruha árát (8040 Ft), de más összeget nem. A számla megírása után azt mondta a vállalkozó, hogy adóköteles, és fizessek még pluszba 1600 Ft-ot. Ez szabályos? A számlán nem szerepel az 1600 Ft, mint fizetendő összeg. Csak a 8040 Ft van a számlán. Ez szabályos? Ha nem, milyen következményekkel járhat ez a plusz 1600 Ft elkérése?
2011. szept. 3. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Minek kértél számlát? Ha valamiről számlát kérsz egy vállalkozótól akkor az biztos drágább lesz!
2011. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
és te voltál olyan hülye, hogy ki is fizetted...
2011. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Természetesen nem szabályos. És mostmár nem is igen tudsz tenni semmit, úgyis letagadja, hogy megtörtént.


De komolyan, hogy lehet ilyet benyalni?!

2011. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rémuralom ***** válasza:
Áfának hívják, de azt a számlára rá kell írni. Jól átvágtak, és még csak dokumentálva sem lett.
2011. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mióta van 19,9%-os ÁFA kulcs? :D
2011. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Másold be ezt a hozzászólásod a bolt nevével és címével egy Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak címzett e-mailbe! Szerintem ők mindenképpen értékelni fogják. :) Még az is lehet, hogy jutalékot is kapsz tőlük. :D
2011. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egyszerűsített készpénz fizetési számlát állított ki, amire csak a bruttó összeget kell (és csak azt is lehet) felírni.

Amit vettél az bruttó 8040 Ft volt, ennek a nettója 6432, az ÁFA 1608.

Az eladó kifizettette veled mégegyszer az ÁFAt, azzal, hogy elkért tőled 1600 FT-ot.

Menj vissza a boltba és kérd tőle vissza.

Ha nem adja, akkor közöld vele, hogy ezt magírod a NAVnak és beleírod a vásárlók könyvébe is. Vedd el a vásárlók könyvét (a vásárlók által jól látható és elérhető helyen kell lennie) és írd bele a történeted (vidd magaddal a számlát, vagy a másolatát és írd rá a számla sorszámát is), valamint írd bele azt is, hogy ugyanezt a NAV felé is közlöd.

A bolt felügyeleti szervének kötelessége kivizsgálni a panaszod és írásban válaszolni neked.

Ha van egy csöpp esze, amikor elveszed a vásárlók könyvét, visszaadja a pénzed. A két feljelentéssel dupla vizsgálatot küldesz rá (felügyeleti szerv és NAV) és biztos, hogy más dolgaiban is van sumákolás, úgyhogy jóval nagyobb összeget veszíthet, mint a te 1600 forintod.

Majd írd meg, hogy mi lett.

2011. szept. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg az utolsónak!
2011. szept. 4. 07:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy tud valaki ilyen szemét lenni? Én ráborítanám az asztalt...
2011. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Természetesen én is az előttem szólók táborát helyeslem...

NEM szabályos az ami történt veled. Mindenképpen jelentsd fel a vállalkozót a NAV felé. Az, hogy kétszer fizetted ki az ÁFA-t... szerintem küldd oda az egyik ismerősöd és ha vele is kifizetteti,akkor írjon be a vásárlók könyvébe és azután mind a ketten menjetek be a NAV-hoz...

Kíváncsi lennék a történet végére...

2011. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!