Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főbérlő probléma / alaptalan...

Főbérlő probléma / alaptalan követelés/---- > Ötletek?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy tavaly augusztustól novemberig albérletben laktunk 1 gyerekkel plusz terhes voltam, de aztán muszály volt hazaköltözni anyukámékhoz, amikor is a bútoraink az albérletben maradtak, és egy hónapig ott is voltak. Ezalatt a főbérlő nem kapcsolta le a fűtést, és ezt most rajtam akarja behajtani, hogy a gyesből adjam neki oda, pedig állitólag ő is belefűtötte volna azt a gázt /5 fokon ment 27e Ft volt/, és még az eljöttünk napján sem kapcsolta le a fűtést. Aláiratott velem egy papirt, h tartozom neki ezzel az összeggel, de viszont ő nem jelentett be minket, nem adózott utánunk, fel akar minket jelenteni, de én hol tudom őt fekete bevétel miatt feljelenteni? Egyáltalán mit tudok tenni? Nem érzem jogosnak, h ott sem laktunk, mégis velünk akarja a számlát rendeztetni.
2011. szept. 9. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt igaza van,mert ha elmentél neked kellett volna mindent kikapcsolni(a fűtést is) és ezt papírra rögzíteni is,hogy így hagytad el a lakást.

De mivel feketén laktatok ott,nem fizetett semmit utánatok,én elegánsan elküldeném az apeh irodájába.

Nyugodtan meglehet neki mondani,hogy ha akar menjen és jelentsen fel titeket,nyugodtan forduljon a bírósághoz,és te is megteszed a lépéseket,kezdve azzal hogy feljelented az apehnál,hogy feketén éltetek a lakásában és havonta X.összeg albérleti díjat fizetettek.(de elképzelhető,hogy téged is megbüntetnek,ezért úgy jelentsd fel,hogy ti végig úgy tudtátok hogy minden szabályos volt..(bár ez sem menthet fel..)

De egy nagy hibát mégis elkövettél.Semmi papírt nem szabadott volna aláírni,főleg nem adósságról..

2011. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ez így eléggé bukó. Mégis mi a csudának írtad alá a papírt???
2011. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége ha nem voltál oda hivatalosan bejelentkezve!


Ha nem ismered el az aláírást akkor úgyis lezárják, nem fogják írásszakértővel bolygatni mert baromi költséges minimum a duplája, plusz ha tanuzva sincs a papír akkor mehet a főbérlőd a papirjával ahova akar.

2011. szept. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minek írsz alá egy papírt amit nem akarsz?


Másrészről szánalmas az, hogy amikor X forint volt a bérleti díjad akkor nagyon jó volt ott lakni bejelentés nélkül is, most meg jelentgetnéd felfele. Az X forint + ÁFA bérleti díjra gondolom húztad volna a pici szádat...


A tartozás miatt meg ne aggódj, jelentsen fel. Nem ismered majd el az igényét és annyi. De 27K-ért nem is fog feljelenteni csak próbálkozik.

2011. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az előttem hozzászólók véleményéhez hozzátenném még, hogy a gyerek nem mentő körülmény egy alapvetően gazdasági szituációban. Ezzel sosem takarózz, mert még egy nemzedék fog felnőni így, hogy háríthatja a felelősséget.
2011. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!